Kup Nemačke: Blamaža Bajera i veče penala

Izvor: B92, 26.Okt.2016, 00:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajer iz Leverkuzena eliminisan je u šesnaestini finala Kupa Nemačke od trećeligaša Sportfrend Lotea posle penala – 6:5 (1:1, 0:1).

Uspeh 'prijatelja sporta', kako u bukvalnom prevodu kaže njihovo ime, još više dobija na značaju jer su od 79. minuta igrali sa igračem manje.

Ipak, krenulo je dobro po goste, pošto je Kevin Foland pogodio u 25. minutu za vođstvo, ali se domaći nisu predali i posle samo dva minuta igre u nastavku stigli su do izjednačenja preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Roberta Hilberta, koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Do isteka regularnog toka promene rezultata nije bilo, da bi Foland svojim drugim golom u petom minutu prvog produžetka najavio prolaz 'Aspiridžnija'.

Međutim, Kevin Frajberger u poslednjim trenucima donosi novo izjednačenje svom timu i penale, a, istostaviće se, i najveću pobedu u istoriji kluba.

Iznenađenje je napravio i drugoligaš Sandhauzen, izbacivši bundesligaša Frajburg, takođe posle jedanaesteraca. Gosti su posle 63. minuta igre imali 3:1, ali je onda u igru ušao Vinčenco Grifa i pokrenuo svoju ekipu golom.

Nil Petesen je iz penala doneo produžetke i penal seriju, ali su gosti ipak imali više sreće i prošli dalje.

Posle udaraca s tačke dalje je prošao i Minhen 1860, na gostovanju Vircburgeru 4:3 (0:0), dok je Bilefeld minimalnim rezultatom slavio protiv Dinama u Drezdenu.

U mečevima odigram u večernjem terminu, Borusija je u Mehengladbahu porazila Štutgart u bundesligaškom okršaju 2:0 (1:0), Hamburger SV je bio ubedljiv protiv trećeligaša Halešera u gostima 4:0 (2:0), uz asistenciju našeg Filipa Kostića, dok je duel Ajntrahta i Inglštada u Frankfurtu još jedan meč koji je doneo pobednika posle penala –