Kalčo: Milik se isplaćuje, Milan pao u Napulju

Izvor: B92, 27.Avg.2016, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napoli je u uzbudljivom meču savladao ekipu Milana sa 4:2, u drugom meču drugog kola Serije A.

Na stadionu Sao Paolo postignuto je čak šest pogodaka, uz dva crvena kartona za goste iz Milana.

U zanimljivoj utakmici Napoli je u prvom poluvremenu imao prednost od dva gola.

Dvostruki strelac bio je Arkadijuš Milik, koji je u 18. minutu, posle stative belgijjskog fudbalera Drisa Mertensa, savladao golmana Donarumu.

Posle 15. minuta utakmice još >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jednom je bio strelac na asistenciju španskog napadača Hosea Kaljahona, i tako najavio da bi mogao da bude adekvatna zamena za Gonsala Iguaina.

Milan je u drugom poluvremenu uspeo da se vrati i izjednači golovima M’Baje Nijanga u 51. i veziste Susoa u 66, ali je ekpa Vinčenca Montela meč završila porazom, kao i sa dva crvena igrača manje.

Prvo je Slovak Juraj Kučka posle grubog starta dobio direktan crveni, dok je strelac prvog pogotka Nijang zbog dva žuta kartona završio utakmicu dva minuta pre kraja regularnih 90 minuta.

Kaljehon je u 74. dao gol za 3:0, da bi tačku na ovaj meč postavio Alesio Romanjoli autogolom, u nadoknadi vremena.