Kalčo: Juve zaustavio ludake iz Bergama

Izvor: B92, 03.Dec.2016, 23:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kalčo: Juve zaustavio 'ludake' iz Bergama

Ekipa Juventusa savladala je Atalantu u Torinu na otvaranju 15. kola Serije A – 3:0 (2:0).

'Stara dama' je na najbolji mogući način odgovorila na prošlonedeljni poraz od Đenoe u Đenovi, ujedno nanevši fantastičnoj ekipi iz Bergama prvi poraz posle devet kola.

Juve na prvom mestu ima sedam bodova više od Rome i Milana, koji imaju po 29 bodova, dok je Atalanta šesta sa jednim manje.

Tim Masimilijana Alegrija praktično je ceo posao završio u uvodnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dvadeset minuta, sa dva pogotka u razmaku od četiri minuta.

Najpre je strelac bio Aleks Sandro, posle lepog solo prodora i udarca sa ivice kaznenog, da bi Daniele Rugani korner Miralema Pjanića pretvorio u 2:0.

Pitanje pobednika i definitivno je rešio Mario Mandžukić u 64. minutu, posle još jednog kornera koji je odlično izveo bosanskohercegovački reprezentativac, da bi konačan rezutlat postavio Remo Fruler počasnim pogotkom za goste u 82. minutu.

Kao i na svim mečevima, u gotovo svim sportovima, ovog vikenda – i duel na 'Juventus Areni' počeo je minutom ćutanja u čast tragično nastradalih igrača brazilskog Šapekoensea.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Pešić dobio je priliku da zaigra od 56. minuta za goste, umesto Andree Petanje.