Kaba je junak Mege

Izvor: MVP.rs, 29.Sep.2016, 23:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuski centar je u finišu susreta pogodio slobodna bacanja koja su odlučila pobednika.

Mnogo teže nego što se to očekivalo, ekipa Mega Leksa je izvojevala pobedu u prvom kolu ABA lige. Srpski tim je na domaćem terenu, u Sremskoj Mitrovici, savladao Union Olimpiju rezultatom 86:85, nakon što je u jednom momentu zaostajao 14 poena razlike i gubio većim delom susreta. Junak pobede bio je Alfa Kaba, koji je na 20 sekundi pre kraja susreta pogodio dva slobodna bacanja >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << i tako postavio konačan rezultat. Šansu da postane heroj na drugoj strani propustio je mladi Blaž Mesiček, koji je promašio dugu dvojku.

Kaba je susret završio sa 17 poena (3/7 za dva, 2/4 za tri, 5/6 za jedan) i sedam skokova. Najbolji igrač Mega Leksa na ovom susretu bio je Rade Zagorac, koji je upisao 18 poena (3/8 za dva, 1/7 za tri, 9/12 za jedan), 13 skokova i po četiri asistencije i ukradene lopte. Isti poenterski učinak kao i kapiten tima imao je Ognjen Jaramaz, uz loš šut iz igre (1/4 za dva, 4/11 za tri, 4/4 za jedan). "X faktor" na ovom meču bio je Marko Tejić, koji je za 18 minuta igre ubacio 14 poena (3/8 za dva, 1/2 za tri, 5/6 za jedan) i uhvatio pet lopti. Radosav Spasojević je zabeležio dabl-dabl učinak sa po 11 poena (5/10 za dva, 0/1 za tri, 1/2 za jedan) i skokova.

Mega ovu utakmicu nije odigrala na način na koji je želela, što je izuzetno nerviralo trenera Dejana Milojevića. Njegovi izabranici su šutnuli čak 32 trojke i pogodili samo osam. Ušli su u ritam koji je više odgovarao gostima, ali je najbitnije da su na kraju uspeli da slave.

U redovima gostujućeg tima je briljirao Brendon Džeferson sa 21 poenom (1/3 za dva, 4/9 za tri, 7/7 za jedan). Pratio ga je Nikola Janković sa 14 poena (6/9 za dva, 2/6 za jedan) i osam skokova, dok je Blaž Mesiček završio sa 12 poena (0/2 za dva, 1/4 za tri, 9/10 za jedan).

Susret je počeo prema očekivanjima. Mega je povela sa 18:11. Ali, nakon toga ekipa Olimpije je zaigrala zonu dva-tri i na prelazu iz prve u drugu četvrtinu serijom 18:0 preuzela kontrolu dešavanja na terenu u svoje ruke. Gosti su terali igrače domaće ekipe na veliki broj šuteva za tri poena, odakle oni nisu bili preteranu uspešni u prvoj polovini utakmice (3/16). Sa druge strane, Ljubljančani su ubacili osam trojki iz 15 pokušaja i na poluvreme otišli sa 12 poena viška - 38:50. Maksimalna razlika je iznosila 14 poena (20:34).

Mnogo bolje izdanje Mege viđeno je na otvaranju druge polovine susreta. Presing po čitavom terenu i veliki pritisak na prenos lopte dali su rezultata. Takvom igrom su iznudili nekoliko izgubljenih lopti rivala i polako su topili razliku sve do izjenačenja - 55:55. Rezultat je poravnao Rade Zagorac sa sa linije za slobodna bacanja u prvom pokušaju. Drugi put je promašio i tako propustio priliku da svome timu donese vođstvo, prvi put nakon prve četvrtine. To je kaznio Brendon Džeferson, koji je vezao tri trojke, jednu uz dodatno slobodno bacanje, i tako ponovo svoj tim odveo na osetnu razliku. U poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 67:74.

Olimpija je uspevala da održi vođstvo i da kontroliše tok stvari na terenu do šest minuta pre kraja susreta. Kod rezultata 74:80 u igru je ušao Marko Tejić, koji je pogodio trojku za 79:80 i tako dao krila svojim saigračima. Zagorac je polovičnim izvođenjem slobodnih bacanja ponovo propustio šansu da Megi donese vođstvo (80:80), pa je usledila rovovska borba i neizvesna završnica. Tejić je pogodio za 82:82, da bi Janković na ulasku u 39. minut ponovo doveo svoj tim u vođstvo - 82:84. Nakon promašaja Tejića usledio je polovično izvođenje slobodnih bacanja Mesičeka za 82:85. Ispostavilo se da su to bili poslednji poeni gostiju na ovom susretu. Početkom 40. minuta Jaramaz je dva penala pretvorio u 84:85. Na drugoj strani Džeferson nije bio precizan iza linije 6.75 metara, a Janković je na skoku faulirao Kabu i tako ga poslao na liniju za slobodna bacanja. Francuzu ruka nije zadrhtala, pa je postavio konačnih 86:85.

Mega Leks u drugom kolu gostuje FMP-u, a Union Olimpiju očekuje debi na domaćem terenu, gde će ugostiti Krku.

Mega Leks - Union Olimpija 86:85 (18:25, 20:25, 29:24, 19:11)

Mega Leks: Mušidi 2, Simić, Đoković 2, Jaramaz 18 (3sk, 4as), Veljković, Spasojević 11 (11sk), Milisavljević 4, Kaba 17 (7sk), Zagorac 18 (13sk, 4as, 4ul), Čančar, Simeunović, Tejić 14 (5sk). Trener: Dejan Milojević

Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver (7sk, 3as), Bubnič 8, Mulalić, Mesiček 12, Pelko 8, Milošević 4 (6sk), Janković 14 (8sk), Džeferson 21 (3sk, 4as), Jurček, Hrovat 6, Mlađan 10. Trener: Gašper Okorn

(foto: KK Mega Leks / Ivica Veselinov)

Nastavak na MVP.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.