(KURIR TV) GROBARI VREĐALI ČOVIĆEVU PORODICU: Crno-beli naoštreni za Megu, lako dobili Dunav

Izvor: Kurir, 17.Feb.2017, 20:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Posle ovog meča jasno je da će se u polufinalu sastati FMP- Crvena zvezda i Mega Leks - Partizan   Polufinalne utakmice na programu su u subotu od 17 i 21 čas, a finale se igra u nedelju od 21 čas

Partizan je meč odigrao vođen od strane Nenada Čanka, pošto su trener Džikić i košarkaš Vil Hečer zbog stomaćnog virusa bili odsutni

Uskoro opširnije

Prva četvrtina

Nešto manje od dva minuta igre je prošlo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kada je Đorđe Majstorović zakucavanje postigao prve poene na utakmici Dunav je međutim preko Matijaševića izjednačioPartizan ostvaruje prednost u igri pod samim košem, pa tri minuta pre kraja prve četvrtine vodi (16:11)

Do kraja prvog perioda igre Dunav je najviše zahvaljujući Vuku Malidžanu postigao sedam vezanih poena i došao do izjednačenja 16:16

Druga četvrtina

Partizan je na startu druge deonice pojačao ritam i otišao na plus 7 (27:20) U tom delu meča Andrić je pogodio drugu trojku za crno-bele Iako bez trenera Džikića i Hečera, Partizan dodaje gas i u prvih 5 minuta druge četvrtine pravi dvocifrenu prednost 33:22 Napad ekipe Dunava potpuno je otupeo

Trener Dunava Ašćerić traži od ekipe iz Starih Banovaca da igra košarku, da se ne oslanja samo na šut, jer to Partizanu stvara priliku za kontranapad i lake poene ispod samog koša Tako su veliki favoriti i došli do prednosti 41:23 na poluvremenu

Treća četvrtina

Partizan je i u nastavku meča luva, prednost, a utakmica je već dva puta bila prekinuta, zbog skandiranja Grobara na račun porodice Nebojše Čovića

Pitanje pobednika je rešeno, pošto Partizan iz minuta u minut povećava prednost Odličnu partiju pruža mladi Nikola Tanasković, koji je posle 30 minuta imao 10 poena

Četvrta četvrtina

U prvih pet minuta poslednjeg kvartala, Partizan, koji igra bez Gordona, Veličkovića (samo 5 minuta) je uspeo da poveća prednost Jasno je da trener Čanak vodi računa i o minutaži, sa obzitom na to da crno bele u narednih nekoliko dana čeka niz značajnih i težih mečeva, najpre u Kupu, zatim u FIBA Ligi šampiona i ABA ligi