Izgubljenih lopti kao nikad, poraz Mege

Izvor: B92, 07.Okt.2015, 22:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Mega Leksa izgubili su od Budućnosti u Podgorici sa 71:56 u trećem kolu ABA lige.

Meč će ostati upamćen po ogromnom broju izgubljenih lopti – ukupno 51 (Budućnost 22, Mega Leks 29), a domaći su sve vreme kontrolisali rezultat i bez većih problema došli su do pobede, iako je Mega prišla na -4 početkom poslednjeg perioda. Budućnost sada ima skor 2-1, a Mega je na 1-2.

Najbolji kod pobednika bio je Suad Šehović sa 23 poena (8-14 iz igre), 9 skokova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i 4 ukradene lopte, Tadija Dragićević upisao je 13 poena (4-10 iz igre) i 3 asistencije, dok je Sead Šehović dodao 10 poena.

Kod Mege je najefikasniji bio Timoti Luvavu sa 19 poena (5-14 iz igre, 6-10 penali), 5 skokova, 5 ukradenih i čak 8 izgubljenih lopti, Ognjen Jaramaz zabeležio je 17 poena (7-12 iz igre) i 4 asistencije, a Nikola Janković imao je 11 poena i 5 skokova.

U sledećem kolu Mega dočekuje MZT, a Budućnost takođe kod kuće igra sa Zadrom.

Ekipa Dejana Milojevića loše je počela meč, u prvoj četvrtini imala je čak deset izgubljenih lopti, a Budućnost je na drugoj strani bila rastrčana i lako je dolazila do pozicija za šut. Te pozicije Podgoričani su koristili i pogodili su sedam od prvih deset pokušaja za tri, pa je posle 13 minuta bilo velikih 35:12.

Međutim, daleko od toga da su domaći blistali, i oni su gubili mnogo lopti, a stao ih je i šut – promašili su 13 uzastopnih pokušaja za tri. To je Mega iskoristila, postepeno se vraćala u meč i na sedam minuta do kraja uspela je da se spusti na četiri poena zaostatka (55:51).

Ipak, kada je trebalo napraviti ključni korak za povratak u meč, gosti su birali loša rešenja, a Šehović je na drugoj strani pogodio trojku za Budućnost posle dužeg perioda. Usledila je još jedna, ovoga puta Čarapića, za novi odlazak na +10, čime je meč definitivno prelomljen.