Hajduk kompletirao crni dan Hrvata: Evertonova pojačanja previše za Bile... (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 17.Avg.2017, 23:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karamele jednom nogom u Ligi Evrope, a Hajduku opet preti kazna zbog divljanja navijača

Blistali su hrvatski klubovi do plej-ofa evropskih kvalifikacija, a onda potop! Posle bolnog poraza Rijeke u Pireju, Dinamo se obrukao u Maksimiru protiv Skenderbega i jedva se spasao poraza, Osijek je na neverovatan način poražen kući od Austrije, a crni dan je zaokružio Hajduk rutinskim porazom na Gudison parku. Everton je slavio 2:0 protiv splitskih Bilih i jednom nogom zakoračio u grupnu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fazu Lige Evrope.

Predstoji revanš u Dalmaciji, ali Hajdukove šanse su minimalne protiv objektivno jačeg rivala. Šansu su prokockali večeras kada iz nekoliko izglednih prilika nisu uspeli da zatresu mrežu Karamela. Kumanov tim je završio posao posle prvih 45 minuta, a blistala su skupocena pojačanja. Dejvi Klasen je lansirao Bejnsa po levom krilu koji je idealno centrirao, a novajlija Majkl Kin zakucao glavom loptu u mrežu Bilih.

U poslednjem minutu poluvremena, Klasen je opet započeo akciju za gol, dodao do Runija koji je asistirao Gaju za 2:0. U mređuvremenu su gostujući navijači divljali na tribinama i čupali stolice zbog čega je prekinuta utakmica, pa Splićane sasvim sigurno čeka nova kazna UEFA.

Imao je Hajduk šanse u drugom poluvremenu za dragocen gol u gostima, ali je golman Pikford sjajnim intervencijama pokazao zašto je jedan od najskuplje plaćenih čuvara mreže u istoriji fudbala i odbranio je Evertonovu prednost.