Ekspresan prvi meč kod dama, iznenadna eliminacija, prošle Azarenka i Petković

Izvor: Blic, 03.Sep.2015, 23:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samanta Stosur je silovito otvorila četvrti dan US Opena u ženskoj konkurenciji pobedom nad Jevgenijom Rodinom sa 6:1, 6:1 u drugom kolu. Plasman u treću rundu obezbedile su i Viktorija Azarenka i Andrea Petković, dok je Garbine Muguruza neočekivano završila takmičenje u drugom kolu.

Australijanka se za sve pitala na terenu protiv 94. teniserke sveta i njen trijumf nijednog trenutka nije došao u pitanje.

Sa dva brejka je povela sa 4:0, da bi zatim ispustila servis, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ali i odmah uzvratila istom merom za osvajanje prvog seta sa 6:1. Isti rezultat viđen je i u drugom pa je Stosur ekspresno slavila posle samo 52 minuta.

Azarenka je takođe u dva seta, ali sa mnogo više problema eliminisala Janinu Vikmajer sa 7:5, 6:4. U prvom setu je gubila sve do 4:4, potom je brejkom ostala u setu i napravila veliki preokret sa tri gema zaredom.

U drugom je vođena izjednačenija borba i u finišu je Azarenka dva puta oduzela servis protivnici i tako slomila otpor borbene Vikmajer.

Petković je na terenu provela 100 minuta i sa dva brejka uzela prvi set protiv Elene Vesnine, da bi usledila drama u drugom. Ispustila je svoja prva tri servis gema i gubila sa 1:4, ali se na vreme trgla i kroz taj-brejka našla put do pobede.

Za iznenađenje dana pobrinula se Džoana Konta, Britanka koja zauzima 97. mesto na svetu, pošto je posle velike borbe i tri sata i 26 minuta izbacila Garbine Muguruzu, koja je bila deveti nosilac.