Drama u Splitu: Rajković začarao mrežu u penal-seriji, Hajduk promašio tri puta (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 25.Avg.2016, 23:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Makabi preživeo Poljudi posle četiri kola kvalifikacija stigao do grupne faze, frka i u Pireju

Završilo se dramom! Poslednjeg učesnika iscrpljujućih kvalifikacija za Ligu Evrope dobili smo u Splitu, gde je Makabi iz Tel Aviva prošao golgotu i na kraju napravio istinski podvig, pošto je na krcatom Poljudu izbacio Hajduk, tek posle penal serije - 4:3 (2:1, 1:0).

U regularnih 90 minuta Hrvati su uspeli da nadknade zaostatak iz prvog meča (1:2). Strelac oba >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gola bio je Marko Ćosić, 22-godišnji vezista koji je ovog leta došao iz Intera iz Zaprečiša. Ispostavilo se, ipak, da je upravo Ćosić i najveći tragičar večeri, jer je u šestoj seriji pormašio šut sa 11 metara, posle čega je Avi Rikan bio siguran sa istog mesta. I za prolaz Izraelaca.

Srpski golman Predrag Rajković, iako je primio dva gola za 90 minuta, ponovo je pokazao da su mu penali specijalnost. U drugoj seriji odbranio je udarac Tudoru, a kasnije su, uzdrmani tim promašajem, ali i saznanjem da Srbin zna da ukroti šuteve, Ohandža i Ćosić promašili okvir gola, pa je Hajduk ispao, iako je imao početnu prednost i fantastičnog golmana Lovrea Kalinića, ukrotitelja dva penala.

Posle svega bilo bi nepravdeno da Makabi nije prošao, jer je kvalifikacije započeo od prvog kola, izbacivao Goricu, Kairat, Panduri, ni na jednom od tih mečeva nije poražen, prvi rezultatski neuspeh pretrpeo je večeras, ali će se već sutra naći u žrebi za grupnu fazu Lige Evrope.

Dramatično je bilo i u Pireju. Očigledno da se fudbaleri Olimpijakosa nisu u potpunosti osvestilui od eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona, pa su urpkos pobedi u prvom susretu nad Arukom morali da strahuju za prolaz. I da igraju produžetak.

Portugalci su pogotkom Gegea deset miuta pre kraja poništili prednost Grka iz prvog duela i odveli meč u dodatnih 30 minuta. A tamo se favorit uozbiljio i preko Argentinca Domingeza i Nigerijca Ideja uspeli da obezbede evropsku jesen - 2:1 posle 120 minuta.