De Brujne, Dost razbili Bajern!

Izvor: B92, 30.Jan.2015, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borba za titulu u Bundesligi ipak nije gotova, Volfsburg je razbio Bajern 4:1 na startu drugog dela sezona i smanjio zaostatak na osam bodova.

"Vukovi" su na premijeri prolećnog dela šampionata u Nemačkoj razbili šampiona kontrama, a posebno je dominirao Kevin de Brujne.

Belgijanac je asistorao kod vodećeg, a potom postigao treći i četvrti gol posle fantastičnih kontri u drugom poluvremenu. Prva dva gola postigao je napadač Bas Dost. Čast Bavaraca spaso je Huan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bernat.

Ovo je prvi poraz Bajerna u Bundesligi, a ukupno tek treći u celoj sezoni. Prethodno su bolji bili samo Dortmund u Superkupu, te Mančester Siti u Ligi šampiona.

Volfsburg je savršeno otvorio meč, već u četvrtom minutu domaćin je šokirao goste. Sjajnu kontru otvorio je De Brujne, lopta je išla preko leve strane dok ponovo nije stigla do Belgijanca na ivici kaznenog prostora.

On ju je samo prosledio na drugu stativu, gde je Dost dočekao i sjajnim udarcem plasirao pored leve stative za 1:0.

Usledila je žestoka borba na sredini terena, Bajern je imao više od igre, ali ne i konkretne akcije i šanse. Domaćin se koncentrisao na kontra-napade i to radio savršeno.

Tri minuta pre kraja poluvremena Dost je bio u sjajnoj šansi za novi gol, primio je loptu u petercu, ali je poslao pored stative. Ipak, već u nadoknadi vremena Holanđanin postaje prvi igrač koji je u osvoj sezoni dao dva gola Bajernu.

Posle gužve u kaznenom prostoru, lopta se odbija do njega ispred šesnaesterca, a on je snažnim šutem šalje u desne rašlje. Nojer je samo mogao da isprati kako se lopta odbija od stativu u gol.

Bajern je krenuo još agresivnije u drugom poluvremenu, tražio je brz gola za povratak u igru, ali je dobio novi šamar za korak unazad.

Opet je sevnula savršena kontra Volfsburga, De Brujne je ostao sam ispred odbrane gostiju na svojoj polovini terena, brzo stigao do Nojera i rutinski loptu gurnuo pored najboljeg golmana sveta.

Ipak, dva minuta kasnije šampion stiže do gola koji mu vraća nadu za povratak u meč. Huan Bernat je prošao po levoj strani, ušao u kazneni, guruo je loptu u sredinu, ali ju je presekao jedan domaći igrač. Ipak, ona se odbila pravo do Španca koji postiže gol za 3:1.

Nekoliko minuta kasnije Bajern je uz mnogo sreće izbegao novi gol, Maksimilijan Arnols je uhvatio sjajan volej, ali je lopta prozujala iznad prečke.

Posle 15-ak minuta jalovih napada. Arjen Roben je dobro gađao sa ivice kaznenog, ali mu je golman Volfsburga udarac izbacio u korner. Samo minuta kasnije Volfsburg je dotukao lidera.

Opet je kontranapad iznenadio odbranu Bajerna, De Brujne je predriblao nekoliko rivala, te loptu poslao u leve rašlje. Fantastična predstava igrača za koga nije bilo mesta u Čelsiju.