Čile – Argentina 3:1 (penali)

Izvor: RTS, 05.Jul.2015, 00:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čile i Argentina igraju finalni meč ovogodišnjeg izdanja Kopa Amerike. Domaćini žele titulu, "gaučosi" puni samopouzdanja u finalu.
00.46 - Arangiz pogađa, Bravo brani uadarac Banege - 3:1 za Čile.
00.45 - Vidal siguran, Iguain neprecizan. Čile u prednosti...
00.43 - Posle prve serije - 1:1, sigurni su Fernandez i Mesi.
00.37 - Ni posle 120 minuta igre nema >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pobednika u Santjagu. Treći put u istoriji, osvajača Kopa Amerike odlučiće izvođenje jedanaesteraca.
00.20 - I dalje nema golova. Veliku priliku za Čile propustio je Aleksis Sančez u samom finišu prvog produžetka.
23.58 - Ni posle 90 odigranih minuta nema golova. Pobednika Kopa Amerike odlučiće produžeci. Ili možda ne...
23.10 - Nastavljen je meč u Santjagu.
22.50 - Poluvreme, Čile - Argentina 0:0. Uzbuđenja je bilo, ne i golova.
22.00 - Počeo meč na Nacionalnom stadionu u Santjagu.

Čile i Argentina zasluženo su u finalu Kupa Južne Amerike. Pobedama u polufinalu nad Peruom, odnosno Paragvajem pokazali su kvalitet i sada se bore za titulu šampiona kontinenta.
Domaćini nikada nisu bili šampioni, pa meč u Santjagu vide kao idealnu priliku da se zlatnim slovima upišu u istoriju južnoameričkog fudbala. S druge strane, Argentinci traže svoj 15. trofej, prvi od 1993. godine.
Čileanci žele da sruše još jednu neugodnu tradiciju - nikada na turnirima Kopa Amerike nisu savladali Argentinu.
Meč se igra na Nacionalnom stadionu u Santjagu, sa početkom od 22 sata.