Bundesliga: Roben sprečio iznenađenje

Izvor: UživoFudbal.com, 19.Dec.2014, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U uvodnoj utakmici 17. kola Bundeslige ekipa Pepea Gvardiole gostuje ekipi Majnca. Domaći su odlično otvorili meč i poveli golom Sotoa u 21. minutu ali je Švajštajger uspeo da izjednači samo tri minuta kasnije. Imao je Majnc odličnu priliku kada je Junus Mali propustio situaciju jedan na jedna sa golmanom Bajern Minhena, Manuelom Ni+ojerom koju je nemački reprezentativac lako rešio u svoju korist. Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom Majnc – Bajern MInhen 1:1

Ipak šampion Nemačke uspeo je u 90.minutu da postigne gol! Strelac je bio Arjen Roben i tako se ekipa u Minhen vraća sa sva tri boda.