Bundesliga: Debakl Herte u Berlinu

Izvor: Sportal.rs, 21.Dec.2014, 18:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Herta je bila domaćin Hofenhajmu, ali je ioak doživela debakl u utakmici 17. kola Bundeslige. Berlinski tim je poražen sa ubedljivih 5:0, i sada je na 13. mestu tabele sa 18 bodova.

Goleadu u Berlinu otvorio je Amerikanac Džon Bruks, autogolom u 23. minutu, da bi se do kraja poluvremena, sa bele tačke, u strelce upisao Sejad Salihović. Do kraja meča, golove su dali još i Sven Šiplok i Sebastijan Rudi. Konačan rezultat postavljen je u 84. minutu, a Rudi je na terenu bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << od 77. minuta.

Hofenhajm je ovim trijumfom nastavio zanimljiv niz. U poslednjih šest mečeva (računajući i ovaj) igrao po principu "pobeda, poraz, pobeda, poraz...". Trenutno je ekipa Markusa Gizdola na sedmom mestu tabele sa 26 bodova.