Borusija u 90. minutu porazila Volfsburg, Bajern i definitivno osvojio titulu!

Izvor: Blic, 26.Apr.2015, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Paderborna prokockali su dva gola prednosti protiv Verdera, sa kojim su podelili bodove u pretposlednjoj utakmici 30. kola Bundeslige. Za kraj, Borusija Menhengladbah je sa 1:0 pobedila Volfsburg, i to golom u 90. minutu za Bajernovu proslavu titule.

Paderborn i Verder su odigrali 2:2, a domaćinu su bila dovoljna tri minuta da postignu dva gola.

Kod oba je učestvovao Moric Stopelkamp, prvo asistencijom u 25. minutu. Korner koji je izveo nemački vezista Mario >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Vrančić je uhvatio na volej i maestralno smestio loptu iza leđa Kastelsa.

I drugi gol Paderborn je postigao posle ubačene lopte u šesnaesterac, pošto se Stopelkamp glavom upisao u strelce, ali Verder je u finišu prvog poluvremena uspeo da smanji rezultat.

Zlatko Junuzović je sjajno izveo jedan prekid sa desne strane i pronašao Prodla na drugoj stativi, a on je glavom vratio loptu u srce peterca, gde se Selke najbolje snašao. Konačan rezultat postavio je rezervista Izet Hajrović posle karambola u 75. minutu.

Borusija Menhengladbah je u 90. minutu postigla trijumfalni pogodak protiv Volfsburga, i to posle lukave reakcije Džonsona u šesnaestercu. Pravovremeno ubacivanje Kruseu rezultiralo je golom, zahvaljujući kom je preskočen Bajer na tabeli.