Bogdanović sipao do 24

Izvor: MVP.rs, 26.Apr.2015, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krilni igrač briljira u dresu Andore.

Luka Bogdanović (30, 204) je prvi deo sezone proveo u Partizanu NIS, gde je na 16 utakmica ABA lige prosečno igrao 13 minuta i beležio 3.8 poena. Nakon toga je potpisao za Andoru i u dresu ove ekipe, u najjačoj ligi Evrope, pruža sjajne partije. Krilni košarkaš je na 12 utakmica u dresu Andore igrao 29 minuta u proseku, uz učinak od 14 poena i četiri skoka.

Poslednju dobru partiju Bogdanović je pružio u nedelju >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << u pobedi na gostovanju Mursiji rezultatom 77:73. Srpski košarkaš je ubacio 24 poena (2/3 za dva, 5/8 za tri, 5/5 za jedan) za 33 i po minuta. Bio je najefikasniji u svome timu i najzaslužniji za pobedu kojom je Andora praktično osigurala opstanak. Pored Bogdanovića, jedini dvocifreni kod pobednika bio je  Vojdan Stojanovski sa 10 poena. Raul Neto je sa 14 poena bio najefikasniji u redovima domaćina.

Andora u 31. kolu dočekuje Sevilju, a Mursija gostuje Laboral Kući.

Rezultati 30. kola:

Valensija - Manresa 84:81 (Nemanja Nedović 11p, 4as; Vladimir Lučić 13p, 5sk, 3as)

Sevilja - Unikaha 75:70 (Nikola Radičević 9p, 6sk, 6as - Stefan Marković 9p; Kenan Karahodžić -)

Fuenlabrada - Laboral Kuća 91:83 (Branko Cvetković 11p)

Huventud - Gipuskoa Basket 91:66 (Goran Huskić -)

Real Madrid - Bilbao Basket 78:52 (Dejan Todorović 0/8 iz igre; Danilo Anđušić 0/7 iz igre)

Mursija - Andora 73:77 (Luka Bogdanović 24p)

Saragosa - Barselona 67:103 (Raško Katić 4p; Stevan Jelovac 13p, 4sk)

Estudijantes - Obradoiro (nedelja, 18.30č)

Tenerife - Gran Kanarija (7. maj, 21.45č)