Bod vodi Mihu u Evropu, Milan kasnio upalio, Fjorentina u Ligi Evrope

Izvor: Blic, 24.Maj.2015, 23:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Empolija i Sampdorije remizirali su sa 1:1 (1:0) u utakmici pretposlednjeg 37. kola Serije A, Fjorentina je slavila protiv Palerma 3:2, dok su Parma i Verona podelili bodove 2:2, kao i Kjevo i Atalanta 1:1, a minimalcima bili su bolji Kaljari od Ćezene, te Sasuolo od Udinezea.

Empoli je bio na pragu pobede nad Đenovljanima jer je golom Manuela Pućarelija vodio do finiša, ali je Samjuel Eto u nadoknadi vremena izjednačio rezultat.

Sampdorija se najviše >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << obradovala porazu Intera od Đenove i sada je sve na njoj, jer je i direktni konkurent Torino poražen na gostovanju Milanu sa 3:0.

Računica kaže da je četi Siniše Mihajlovića dovoljan bod u poslednjem kolu protiv Parme da ostane ispred Intera na sedmom mestu koje, zbog toga što su Juve i Lacio (učesnici Lige šampiona sledeće sezone) igrali u finalu Kupa, vodi u Ligu Evrope.

Za to može da se zahvali i Stefanu el Šaraviju, dvostrukom strelcu za roso-nere protiv Torina, a mrežu "bikova" zatresao je i Pacini iz penala, što mu je bio 100. pogodak u Kalču.

Obe ekipe su utakmicu završile sa desetoricom, jer je Milanov Zakardo pocrveneo u finišu prvog poluvremena zbog faula kao poslednji igrač odbrane, iako je sudijama promakao ofsajd oborenog Amaurija u toj situaciji, dok je gostujući Molinaro isključen u 56. minutu.

Fjorentina je ispunila cilj - savladala je Palermo i plasirala se direktno u Ligu Evrope. "Viola" je bila uporna, povela je preko Iličića, dok je Jajalo poravnao, a Đilardino je ponovo doneo prednost gostima. Domaćin sa Sicilije je još jednom izjednačio, ovoga puta preko Rigonija, ali je defanzivac Alonso 12 minuta pre kraja obezbedio trijumf.

Za sada je poznato da se Parma, Ćezena i Kaljari sele u Seriju B, Juventus je odavno osigrao titulu, dok će se Roma i lacio boriti za direktan plasman u Ligu šampiona. Treću poziciju drži Napoli koji ima još uvek šansi za elitu.