Bilbao i Malaga podelili plen, Espanjol slavi Stuanija i Kaiseda

Izvor: Blic, 25.Jan.2015, 22:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Deportiva i Granade odigrali su nerešeno 2:2 (2:1) u utakmici 20. kola Primere, a plen su podelili Atletik Bilbao i Malaga sa 1:1, dok je Espanjol savladao Almeriju sa 3:0.

Deportivo je bio nadomak da zabaleži peti trijumf u šampionatu, pošto je golovima Rodrigeza i Pereza u finišu prvog poluvremena poništio vođstvo "fenjeraša", ali je Robert Ibanjez u 83. minutu doneo bod Granadi.

Deportivo je meč završio sa igračem manje, jer je tri >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << minuta pre kraja dobio crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača

U narednom kolu La Korunja gostuje Valjekanu, dok Granada dočekuje Elče.

Pobednika nije bilo ni na "San Mamesu", gde je Bilbao ugostio Malagu i poveo u 70. minutu udarcem glavom San Hozea posle kornera Susaete sa leve strane, ali je bod otišao u Andaluziju osam minuta kasnije zahvaljujući pogotku Havija Gere.

Posle dva uzastopna poraza, Espanjol je nanizao dva trijumfa i ostavio Almeriju u zoni ispadanja, a susret je odlučen u finišu prvog poluvremena - Serhio Garsija dva puta je asistirao, a Kristijan Stuani dva puta pogodio metu.

Najpre je u 37. minutu glavom sproveo loptu u mrežu posle centaršuta sa desne strane, a tri minuta kasnije isti akteri su bili u glavnim ulogama i posle slične akcije na semaforu je zasijalo 2:0.

Stuani je u 70. minutu otišao na zaslužen odmor i ustpuio mesto Felipeu Kaisedu kome je malo bilo potrebno da istrči kontru i udarcem iskosa sa leve strane overi pobedu.