BL: Herta bolja od Frajburga, Hofenhajm remizirao

Izvor: B92, 28.Avg.2016, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Herte ostvarili su pobedu protiv Frajburga, u prvom kolu Bundeslige, dok su Hofenhajm i Lajpcig odigrali nerešeno.

Ekipa Herte je na svom terenu u Berlinu savladala Frajburg sa 2:1, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Na poslednjem meču prvog kola Hofenhajm i Lajpcig su podelili bodove i igrali nerešeno.

Herta je povela u 62. minutu golom Vladimira Daride, a Frajburg je izjednačio u trećem minutu sudijske nadoknade golom Nikolasa Hoflera.

Na poslednjem meču Bundeslige ekipa Hofenhajma odigrala je nerešeno sa Lajpcigom rezultatom 2:2.

Četiri gola viđeno je na ovom meču, po dva gola postigle su obe ekipe, a u liste strelaca upisali su se Lukas Rup i napadač Mark Ut, dok su za Lajpcig golove postigli Dominik Kajzer i Marcel Sabitcer.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, pa je drugo poluvreme bilo zanimljivije gde je postignuto čak četiri gola.

Poveo je Hofenhajm golom Rupa u 55 minutu, da bi samo tri munta kasnije nemački vezista Kajzer izjednačio.

Radost navijača doneo je u Ut u 83, ali je nadu za pobedu srušio Austrijanac Sabitcer u 90. minutu i konačan rezultat bio je 2:2.