BHT Premijer liga BiH: Kraj crne serije Borca

Izvor: Nezavisne Novine, 30.Nov.2015, 00:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Borca prekinuli su seriju od sedam poraza zaredom, Sarajevo je deklasiralo Travnik, Željezničar je remizirao u Bijeljini, a Sloboda je ostala na vrhu i nakon gostovanja u Prijedoru u 17. kolu BHT Premijer lige BiH.

Nakon sedam vezanih poraza fudbaleri Borca su došli do trijumfa i to protiv posljednjeplasiranog Veleža (2:1), koji je u Banjaluku došao sa 15 igrača, i zadržali kakvu-takvu nadu da u nastavku prvenstva mogu da izbore opstanak.

"Crveno-plavi" >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << su u ovom meču postigli i prvi pogodak nakon posta dugog čak 485 minuta. Posljednji put mrežu protivnika zatresli su u 11. kolu kada su poraženi od Rudar Prijedora. Strijelci za četvrti ovosezonski trijumf Borca bili su Ajdin Redžić u 15. minutu i Srboljub Jandrić u 71. minutu, dok je jedini gol za Mostarce djelo Dine Ćemalovića u finišu meča.

"Svakoj seriji dođe kraj pa tako i ovoj našoj crnoj. Odigrali smo vrlo dobru utakmicu i pitanje pobjednika je trebalo da riješimo već u prvom poluvremenu. Još jednom smo pokazali da ne možemo da realizujemo 100-odstotne šanse. Svi znamo sa kakvim problemima se susrećemo i pored svega smo smogli snage da odigramo maksimalno", rekao je Željko Vranješ, trener Borca, koji je dodao da je veoma žalosno što se ove dvije ekipe bore za opstanak u društvu najboljih.

Velež je nakon novog poraza ostao na osam bodova nakon 17 kola i 15 bodova daleko od prve ekipe koja se nalazi u sigurnoj zoni. Zijo Tojaga, trener Veleža, istakao je da je zadovoljan izdanjem ekipe i pored novog neuspjeha.

"Ekipa je u ovom trenutku dala maksimum i zadovoljan sam njihovom igrom. Skrpili smo ekipu pred ovaj meč i vjerujte da smo jedva došli u Banjaluku. Imali smo nekoliko prilika, ali se realizacija još jednom pokazala kao naš najveći problem. Borcu čestitam na pobjedi i želim im mnogo sreće u nastavku sezone i nadam se da će izboriti opstanak", jasan je Tojaga.

Sloboda je u subotu gostovala kod Rudar Prijedora i golom Zajka Zebe deset mintua prije kraja meča ostala na vrhu tabele sa bodom više od Zrinjskog, koji u ovom kolu nije imao milosti za Drinu (5:0). Tuzlacima sjajno ide na terenu i ako riješe probleme u funkcionisanju, na proljeće bi vrlo lako mogli do titule.

Gol manje od Mostaraca postiglo je juče Sarajevo, a na "Koševu" je "stradao" Travnik. Druga dva sarajevska premijerligaša nisu slavila. Olimpic je zabilježio četvrti poraz zaredom na gostovanju kod Čelika (0:1), a "Željo" se iz Semberije sa gostovanja kod Radnika (0:0) vratio sa bodom i sada 12 bodova "kasni" za liderom.

Šef stručnog štaba "Želje" Edis Mulalić je bio zadovoljan igrom svog tima, ali ne i realizacijom.

"Odigrali smo korektno utakmicu, čak i sa 10 igrača na terenu. Presjekao nas je bespotrebni crveni karton (Ognjen Đelmić), sa 11 igrača bismo sigurno dobili utakmicu", izjavio je Mulalić.

Razloga za zadovoljstvno nemaju ni u taborima Širokog i Slavije. Široki je kod Viteza igrao 1:1, a istim rezultatom je završen okršaj Slavije i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Rezultati: Rudar Prijedor - Sloboda 0:1, Vitez - Široki Brijeg 1:1, Čelik - Olimpic 1:0, Zrinjski - Drina 5:0, Borac - Velež 2:1, Radnik - Željezničar 0:0, Sarajevo - Travnik 4:0, Slavija - Mladost 1:1.

1. Sloboda       17        11        4          2          23:11   37

2. Zrinjski         17        11        3          3          27:6     36

3. Sarajevo       17        11        1          5          36:12   34

4. Široki           17        9          6          2          28:12   33

5. Radnik         17        9          5          3          14:9     32

6. Mladost        17        6          8          3          18:21   26

7. Slavija          17        6          7          4          19:16   25

8. Željezničar    17        7          4          6          17:14   25