Anderson centrirao, Sergej i Parolo pogađali

Izvor: Mondo, 11.Dec.2016, 00:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lacio slavio u Đenovi.

Posle poraza od Rome (0:2) u "Derbiju dela kapitale", rimski nebesko-plavi su u Đenovi prekinuli seriju Sampdorije od pet utakmica bez poraza:

Sampdorija - Lacio 1:2 (0:2).

Na stadionu "Luiđi Feraris" nije viđena utakmica za uživanje, ali su Rimljani ipak pokazali mnogo više i zasluženo upisali devetu prvenstvenu pobedu.

Izabranici Simonea Inzagija su preko Ćire >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Imobilea stvorili nekoliko dobrih prilika pre 39. minuta, kada su stigli do vođstva na centaršut Brazilca Felipea Andresona.

Egzegutor je bio srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, koji je nadskočio sve u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Kristijana Puđonija:

Izvor: Youtube

Golman Đenovljana je, uprkos nekoliko dobrih odbrana, ponovo savladan u 45. minutu, kada je ponovo Anderson poslao sjajan centaršut, a ovaj put strelac bio Marko Parolo:

U svom stilu je posle drugog gola reagovao trener Lacija Simone Inzagi:

Inzaghi is loving this #SampLazio#SampdoriaLaziopic.twitter.com/3Ti7GpEjkq

— ItalianFootballTV (@IFTV_Official) December 10, 2016

U nastavku su Đenovljani pokušavali da smanje razliku, što je često ostavljalo prostor za kontranapade preko brzonog Imbilea, međutim, napadač Lacija nije imao svoje veče...

Tračak nade za Sampdoriju da može eventualno do jednog boda ukazao se u 89. minutu, kada je Patrik Šik sjajnim udarcem sa 18 metara zatrsao mrežu, ali su gosti iz glavnog grada ipak uspeli da izdrže pritisak i osvoje sva tri boda.

U prvoj utakmici subotnjeg programa, Krotone je u derbiju začelja protiv Peskare osvojio "zlata vredne" bodove u borbi za opstanak - 2:1.