HR:USKOK istražuje trgovinu ljudima  

04.Sep.2010, 17:55, Izvor: B92

Zagreb -- U Hrvatskoj u toku istraga protiv 11 osoba, među njima jedna iz Srbije i dve s Kosova, zbog sumnje da su ilegalno prebacivali strance iz Hrvatske u Sloveniju.

U saopštenju objavljenom na internet stranici USKOK-a se ne navode imena osumnjičenih nego samo njihove godine rođenja.

Oni su prebacili najmanje 39 stranaca, a novac koji su od njih dobijali međusobno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su delili u skladu s prethodnim dogovorom i njihovim učešćem u pojedinom prebacivanju, saopštio je USKOK.

Ured za borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) Hrvatske ih sumnjiči da su se od 20. maja do 22. avgusta ove godine na području Zagreba, Karlovca, Rijeke, Imotskog, Makarske, Huma na Sutli i Jurovskog Broda povezali u zajedničko delovanje s više osoba radi nedopuštenog prebacivanja većeg broja stranih državljana iz Hrvatske u Sloveniju i dalje u zemlje Evropske unije.

Četvorica okrivljenih su sa, za sada, nepoznatim osobama za novčanu naknadu od 1.300 evra prihvatali i smeštali strance na području Zagreba, Karlovca i Rijeke, navodi se u saopštenju objavljenom na internet stranici USKOK-a.

Potom su petoricu okrivljenih angažovali kao vozače koji su strance ilegalno prevozili u Sloveniju, dok su jednu okrivljenu osobu angažovali kao prevodioca za engleski jezik i radi davanja garancije za prihvat stranaca i podizanje novca uplaćenog preko Vestern juniona.

Istražnom sudiji je protiv osmorice okrivljenih predloženo određivanje istražnog zatvora.

Nastavak na B92... | Pročitaj ovu vest iz drugih izvoraLosa vest 0 Dobra vest 0 Imaš li komentar na ovo?
Podeli ovo sa svojim prijateljima na Facebook-u



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !