EK uložila u fond za JE
19.Jun.2006, 11:00, Izvor: B92
Brisel -- Evropska komisija ulaže 60 miliona evra u Evropski fond za jugoistočnu Evropu.
Pomenuti fond pruža finansijsku podršku razvoju privatnog sektora, a pre svega manjih firmi i domaćinstava na Zapadnom Balkanu. Fond su formirale zemlje-donatori, nacionalne i međunarodne finansijske institucije i Evropska komisija u decembru prošle godine, a cilj je da privlačenjem privatnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i javnih sredstava Fond u roku od pet godina uveća kapital na 500 miliona evra.
Evropski komesar za proširivanje Oli Ren je povodom odluke o ulaganju 60 miliona evra u Fond izjavio da je dodatna vrednost poduhvata to što će obezbediti trajnost finansiranja koje je istinski potrebno malim preduzećima i domaćinstvima. "Fond će podstaći značajan priliv iz privatnih fondova i time privatne investitore navesti da otkriju da je taj region zanimljiv za ulaganje", kaže Ren.
Evropska komisija je saopštila da je razvoj privatnog sektora važan preduslov za razvitak delujuće tržišne privrede, što je osnovno merilo koje moraju ispuniti sve zemlje koje su budući kandidati za članstvo u Evropskoj uniji.
Nastavak na B92...
0
0
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.