Poslanici republičkog parlamenta razmatraće amandmane na predlog rebalansa budžeta za 2010. godinu, koji predviđa deficit od 120 milijardi dinara.
Pre toga, poslanici će razmotriti i Predlog odluke o izmenama Odluke o izboru članova odbora Skupštine Srbije koji je podnela poslanička grupa G17 plus.
Poslanici će od 16 sati, kao i svakog poslednjeg četvrtka u >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << mesecu, premijeru Srbije Mirku Cvetkoviću i članovima njegovog kabineta postavljati pitanja o aktuelnim temama.
Skupština je juče završila najpre načelnu raspravu o rebalansu budžeta, kao i o pet pratećih predloga zakona, kao i pretres pet zakonskih predloga koji se odnose na potvrđivanje ugovora i garancija za razne infrastrukturne projekte.
Reč je o zajmu za izgradnju mosta Zemun-Borča i garancijama za projekte EPS-a za brojila, izgradnje koridora 10, obilaznice oko Beograda, kao i sporazumu o slobodnoj trgovini Srbije i Kazahstana.
Ugovorom o zajmu za kredit za povlašćenog kupca za projekat Zemun-Borča sa pripadajućim saobraćajnicama kineska Eksport-import banka će kreditirati Srbiju sa 255 miliona američkih dolara.
Prema Ugovoru o garanciji između Srbije i Evropske investicione banke za projekat obilaznice oko Beograda, preduzeću "Putevi Srbije" će biti stavljeno na raspolaganje 40 miliona evra za izgradnju sekcije B5, od Orlovače do Avale, u dužini od 4,5 kilometara, što, između ostalog, obuhvata izgrdnju pet mostova i jednog tunela.
Ugovor o garanciji između Srbije i Evropske banke za obnovu i razvoj predviđa odobravanje preduzeću "Železnice Srbije" kredit od 100 miliona evra za sprovođenje projekta rehabilitacije pruga duž Koridora 10.
Poslanici su juče razmotrili i Predlog zakona o potvrđivanju Ugovora o garanciji između Srbije i Evropske banke za obnovu i razvoj koja će EPS-u odobriti kredit od 40 miliona evra za uvođenje sistema daljinskog očitavanja potrošnje električne energije.
BEOGRAD -
U Skupštini Srbije nastavljena je peta sednica jesenjeg zasedanja, a poslanici koriste pravo prema Poslovniku o radu parlamenta da od predstavnika vlasti traže određene informacije.
Sredstva koja će rebalansom budžeta za 2010. godinu biti izdvojena za finansiranje Vojvodine bila su danas razlog kraće polemike između poslanika Saveza vojvođanskih Mađara (SVM)...
BEOGRAD - Prvo će se razmotriti i Predlog odluke o izmenama Odluke o izboru članova odbora Skupštine Srbije koji je podnela poslanička grupa G17 plus.
Nastavak na SEEbiz.eu...
Beograd -- Skupština Srbije je završila u četvrtak uveče raspravu o amandmanima na predloženi rebalans budžeta za 2010. godinu.
Tokom rasprave podršku su, pored vladajuće koalicije, najavili i poslanici Saveza vojvođanskih Mađara, iako, kako su naveli, nisu zadovoljni izdvajanjima za lokalne samouprave i Vojvodinu.
Glasanje o rebalansu budžeta za 2010. godinu...