„Oluja“ oduvala pomirenje Srba i Hrvata
25.Feb.2010, 01:42, Izvor: Kurir
BEOGRAD - Istorijskog pomirenja Srbije i Hrvatske teško da će biti u skorije vreme!
Dok je delegacija srpske „grupe prijateljstva“ razgovarala s hrvatskim predsednikom Ivom Josipovićem o popravljanju odnosa dve zemlje, u tamošnjem Saboru pljuštale su uvrede na račun Srbije i kontratužbe za počinjen genocid tokom akcije „Oluja“, kao i zahtevi da se ukine praznik koji veliča ovu akciju.
Savo Štrbac, direktor Veritasa, kaže da bi ukidanje ovog praznika bilo simbolično za Srbe u Hrvatskoj i podsticajno za njihovo vraćanje u svoje domove.
Nastavak na Kurir...
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvora
0
0
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !