Vidić komadant, Radović junak Legije, Bešiktašu bod u Partizanovoj grupi

Izvor: Blic, 19.Sep.2014, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemanja Vidić odigrao je sjajnu utakmicu u pobedi Intera nad Dnjeprom 1:0 u Kijevu u Ligi Evrope, doke je Bešiktaš u grupi C gde se nalazi i Partizan uzeo samo bod protiv Asterasa odigravši 1:1. Dinamo Zagreb je "petardom" torpedovao Astru 5:1, a Rumuni su od nedavno u štrajku, kao i u svađi sa upravom, tako da je i to u mnogome uticalo na rezultat.

Grupa A: Apolon ispustio prednost od dva gola, pa >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << slavio, Viljareal se vratio u Nemačkoj

Apolon je posle prvog dela igre vodio sa 2:0 protiv Ciriha, onda se protivnik vratio na 2:2. ali je domaćin na kraju slavio sa 3:2. Domaćin je poveo golom Papulis u devetom minutu, a udvostručio je Gulon pet minuta pre kraja prvog poluvremena.

Situacija se potpuno mečanj po ponovnom izlasku iz svlačionica pošto Rikan smanjuje prednost Kiprana u 50. minutu, a onda četiri minuta kasnije Japi-Japo donosi gol za pola plena svojoj ekipi. Ipak, autogol Koča tri minuta pre kraja meča Apolonu omogućava pobedu.

U jednom od derbija večeri Menhengladbah i VIljareala gde su Nemci i Španci odigrali 1:1. Herman je u 21. minutu doveo do prednosti domaću ekipu, dok je Uče u 68. minutu izjednačio, a heroj "žute podmornice" je pet minuta kasnije morao zbog povrede da napusti teren zbog povrede.

Za Viljareal Antonio Rukavina je ispratio meč sa klupe.

Grupa B: Kopenhagen promašio penal, pa slavio, remi Klub Briža i Torina

Kopenhagen je porazio HJK na svom terenu, iako je danska ekipa u 62. minutu promašila jedanaesterac, tačnije Kornelijus koji nije bio precizan. Ipak Jorgensen je golovima u 68. i 81. minutu obavio posao za ekipu iz glavnog grada Danske.

Klub Briž i Torino remizirali su bez golova u Belgiji, iako je domaći tim znantno bolji bio i znantno više je držao loptu. Svih 90 minuta za "bikove" odigrao je Nikola Maksimović i odlično odradio svoj posao.

Partizanova Grupa C: Bešiktrašu samo bod protiv Asterasa

Bešiktaš je na svom terenu remizirao sa Asterasom 1:1 u grupi gde se nalazi i srpski predstavnik Partizan. Uz navijače, koji uvek naprave dobru atmosferu kada igra domaćin, Bešiktraš je jedini gol postigao u 33. minutu, a on je delo Gorea.

Gore se na 25 metara dobro namestio i pored lošeg terena pogodio desni ugao protivnika, ali sve pada u vodu za Turke u 88. minutu kada Para postižne gol poravnanja.

Grupa D: Dinamo Zagreb očitao lekciju "gladnoj" Astri, goleada Salzburga i Seltika

Dinamo Zagreb je u Hrvatskoj savladao Astru sa 5:1, a glavni akter susreta bio je napadač El Arbi Hilel Soudani koji je het-trikom odlučio susret. Alžirac je pogađao u 17, 24 i prvom minutu nadoknade, dok se upisao i Enrikez u 70. minutu. Čitu je samo umanjio debakl svoje ekipe u 82. minutu, dok je Ćorić ipak vratio "+4" sa golom u drugom minutu nadoknade.

Salzburg i Seltik odigrali su 2:2 u Austriji, a golove za domaćina postigli su Alan u 36. i Sorijano u 78. minutu, dok su za Škote bili precizni Vakaso u 14. i Braun u 60. minutu

Grupa E: PSV iz penala rešio duel sa Eštorilom, Panatinaikos poražen od Dinama iz Moskve

PSV je savladao Eštoril na svom terenu sa 1:0, a presudni pogodak postigao je povratnik u redovima tima iz Ajndhovena Luk de Jong koji je u 26. minutu pogodio za bele tačke.

Dinamo iz Moskve u Atini je uzeo sva tri boda protiv Panatinaikosa jer je u golovima Kokorina i Jonova došao do prednosti od 2:0, dok je Dinas u 63. minutu samo umanjio poraz (2:1).

Grupa F: Vidić komadant u pobedi Intera protiv Dnjepra, nula Sent Etjena i Karabaha

Nemanja Vidić je još jednom pokazao da je najveće pojačanje Intera, a sada je bio pravi komadant odbrane u pobedi milanskog tima protiv Dnjepra od 1:0. Gost je kontrolisao igru u prvom poluvremenu, ali nije uspevao da postigne gol, dok je Vidić u prvih 45 minuta imao sedam izbacivanja lopte, dve presečene lopte i 92 odsto od 36 pasova.

Kada je Rotan u 68. minutu zaradio drugi žuti karton, sve je krenulo naopako za Dnjepar koji je u 71. minutu primio gol, a strelac je bio novajlija Dambrozio koji je, ispostaviće se, postigao pobednosni pogodak.

Vidić je odigrao svih 90 minuta, a Zdravko Kuzmanović je u 62. minutu ustupio mesto Osvaldu, a zaradio je je i žuti karton u prvom poluvremenu.

Sent EtjenKarabah ništa nisu pokazali, iako se očekivala pobeda od domaćeg tima, ali je u Francuskoj ostalo 0:0.