Uživo: Volkov opet precizan, Voša žali za penalom, Vojvodina - Partizan 0:2!

Izvor: Blic, 03.Maj.2015, 20:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Vojvodine i Partizana igraju od 19 časova meč 26. kola Jelen Superlige, a zbivanja sa ovog susreta koji se igra u Novom Sadu, možete da pratite uživo uz Blicsport.rs. Prvo poluvreme crno-beli su rešili u svoju korist golom Vladimira Volkova, glavom posle slobodnjaka koji je izveo Nikola Drinčić, a u toku je drugih 45 minuta, u kojima je prednost, novim golom Volkova, narasla na 0:2.

Vojvodina je u ovaj meč ušla željna popravka svoje pozicije na tabeli, ne odstupajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i pored lošije forme od plasmana na međunarodnu scenu, a njen rival sa željom da se vrati na "+5" u odnosu na Crvenu zvezdu, koja je nešto ranije pobedile Rad sa 2:0 i, bar privremeno, došla na dva boda zaostatka.

Crno-beli su u odličnoj seriji, sigurno da dobrim ostvarenjem ocenjuju i 0:0 na gostovanju Zvezdi u "večitom derbiju", dok je Voša u poslednja četiri nastupa u prvenstvu osvojila samo tri boda, jer je jednom pobedila, a u tri navrata izgubila - i pritom se u nedelju namerila na svog bivšeg trenera, sada stratega Partizana, Zorana Milinkovića.

Volkov i Drinčić, koji su zbog suspenzije, propustili "minimalac" protiv Jagodie, ovoga puta su se našli u startnoj postavi crno-belih, tima koji je u Novom Sadu zaigrao u sivoj garnituri, a Vojvodina je u očekivanom sastavu krenula po prvi "domaći" trijumf još od 17. kola, posle kog je pred svojim navijačima poklekla u duelima sa Jagodinom, Napretkom i Borcem.

Mirko Ivanović je na početku četvrtog minuta bio u prilici da donese prednost domaćinu, koji je ofanzivno ušao u ovaj duel, a njegov prilično mlak pokušaj sa leve strane bio je lak plen Živka Živkovića. I dok Partizan u prvih 12 minuta nije imao nijednu ozbiljnu situaciju pred golom koji je branio Žakula, Zagorčićev tim je "visoko" postavljenim presingom lako osvajao loptu na sredini terena i konstantno bio konkretniji rival. No, osim dobrih individualnih poteza, poput Gaćinovićevih, ništa se ni u kaznenom prostoru "sivih" nije opasnije dešavalo na početku utakmice.

Iako je Partizan potom preuzeo inicijativu, osim pokušaja Drinčića sa više od 35 metara iz slobodnog udarca nije uspeo da uradi ništa značajnije pred golom rivala, dok su Gaćinović i Ivanić nastavili da probijaju defanzivne redove gostiju. Ivanić je u 20. minutu lepo šutirao iskosa sa leve strane, a na odbitak posle Živkovićeve odbrane natrčao je "Vošin" Luković, čiji je pogodak sprečio Volkov pravovremenim uklizavanjem na ivici peterca.

To kao da je trglo Milinkovićevu ekipu, uzvratio je Babović - oštrim, no i previsokim udarcem sa ivice kaznenog prostora, potom se u solidnoj situaciji našao i mladi Šaponjić, pa je publika na novosadskom stadionu "Karađorđe" mogla da konstatuje da je do tada, u prvih pola sata meča, ovaj susret opravdao epitet derbija 26. kola.

A onda, u 36, Vladimir Volkov je posle uloge "spasioca" preuzeo i golgetersku - sjajno je, glavom, reagovao na odličan centaršut Drinčića iz dalekometnog slobodnjaka iskosa sa leve strane, dovevši tako Partizan u vođstvo od 0:1.

U 42. možda je moglo da dođe do promene rezultata, jer je Balažic, po svemu sudeći, napravio prekršaj u kaznenom prostoru crno-belih, "podigavši" mladog Mijata Gaćinovića nakon što je ovaj već gurnuo loptu ispred sebe. Ipak, sudija Dejan Dimitrijević nije smatrao da je to bilo dovoljno za jedanaesterac, iako se posle usporenog TV snimka čini da je to bila pogrešna odluka.

Poluvreme je završeno rezultatom 0:1, a u drugo su crno-beli izašli sa jednom promenom u timu, jer je Balažica odmenio Lazar Ćirković. Partizan je, međutim, i pored te defanzivne promene, delovao zrelije na terenu, ma koliko Vojvodina imala loptu u svojom posedu i pokušavala da promeni stanje na semaforu u svoju korist.

Kako je vreme odmicalo, a u igru ušli Ninković sa jedne, a sa druge strane agilni Asani, borba se sve više odvijala na sredini terena. Čak i kada bi Zagorčićevi puleni počeli da "dodaju glas", stizao bi odgovor, a najbolji po navijače crno-belih bio je onaj u 72. minutu.

Posle kornera sa desne strane, Pekarić nije uspeo da izbaci loptu nakon što je ona sa leve strane vraćena na sredinu peterca, pa ju je Vladimir Volkov zakucao u mrežu, povisivši tako vođstvo Partizana na 0:2.

Trenutno: Vojvodina - Partizan 0:2

Strelac: 0:1 Vladimir Volkov (36), 0:2 Vladimir Volkov (72)

Vojvodina: Žakula, Vasilić, Pekarić, Babić, Nastić, Sekulić, Rogač, Luković (od 64. Asani), Ivanić, Gaćinović (od 74. Stojanović), Ćurko

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, B. Ilič, Volkov, Drinčić, Brašanac, A. Živković, S. Ilić (od 63. Ninković), Babović, Šaponjić (od 74. Grbić)