Uživo: Škuletić i Lazović blistaju na Banjici, Ninković u igri, Rad - Partizan 0:3!

Izvor: Blic, 31.Avg.2014, 19:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Rada dočekuju Partizan u 4. kolu Jelen superlige, a duel koji se igra na Banjici od 17 časova bez publike možete pratiti uživo uz Blicsport.

Iako je Rad poslednji obezbedio opstanak u prethodnoj sezoni, dobro je počeo novu sa dve pobede u tri kola, a naročito su "građevinari" bili efektni protiv Voždovca sa 6:1 uz pet golova Jelića.

Sa druge strane, Partizan je u besprekornom nizu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa tri pobede u šampionatu, uz dva trijumfa nad Nefčijem, čime su crno-beli obezbedili ulazak u Ligu Evrope. Meč se ipak igra bez publike, zbog suzavca koji je prekinuo baraž za Superligu.

U prvih 15 minuta, nije se mnogo odmaklo od "opipavanja pulsa" na sredini terena, u ne baš visokom tempu. Partizan je u osmom minutu zapretio preko Škuletića, ali je odbranio Jovanović, da bi na to odgovorili domaćini preko Jelića, koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao iznad prečke.

Gol: Snažni napadač crno-belih se u 26. minutu našao u drugoj šansi i ovoga puta nije propustio da se upiše u strelce. Bio je to mat u tri poteza - Lazović je dobio dugu loptu i imao je mnogo prostora po desnoj strani, odlično je centrirao iza leđa domaće odbrane pravo do Škuletića koji je iz prve zatresao mrežu za 0:1.

Na isteku pola sata igre Rad je zapretio posle prekida Veselinovića sa leve strane, Raspopović je pokušao glavom sa druge stative, ali je Lukač bio dobro postavljen da izbije loptu i otkloni najveću opasnost nakon dva udarca Jelića.

Gol: Činilo se da će Partizan na odmor na minimalnom prednošću, a da tako ne bude pobrinuli su se golman "građevinara" i Danko Lazović. Iskusni napadač gostiju je odigrao dupli pas sa Grbićem i sa 20 metara levicom po zemlji poslao loptu kroz ruke i kroz noge Jovanoviću za 0:2.

Na početku drugog poluvremena crno-beli su lepo kombinovali po levoj strani, bilo je prostora i za Škuletićevu petu, ali se ništa ozbiljnije nije dogodilo, te je sevnula kontra Rada koju je povukao defanzivac Raspopović i nije se razumeo sa Jelićem, pa je propao napadač domaćina.

"Građevinari" su najbliži izjednačenju bili u 51. minutu kada Petrović i Živković nisu izbili loptu do koje je došao Borko Veselinović i iz skoro "mrtvog" ugla sa desne strane šutirao pored gola iako je mogao da proigra Jelića. Rad je bio agresivniji, napadao je i trudio se da prepolovi zaostatak, tražio je i penal kada je Marković oborio Perovića u kaznenom prostoru, ali je sudija Nikolić ostao nem.

Napadači tandem Partizana bio je izuzetno raspoložen, pa je Lazović probao da se asistencijom revanšira Škuletiću koji glavom pogodio Bajića ispred sebe, a onda i iz izgledne šanse iskosa sa leve strane šutirao daleko pored dalje stative u 71. minutu.

U poslednjih devet minuta u igru je ušao i Nikola Ninković, koji je bio na "hlađenju" zbog sukoba sa navijačima crno-belih i pljuvanja u njihovom pravcu na utakmici sa Nefčijem u Humskoj.

Rad - Partizan 0:3 (0:2)

Stadion: Rada na Banjici, bez publike. Sudija: Bojan Nikolić.

Strelac: Škuletić 0:1 (26), Lazović 0:2 (43), Lazović 0:3 (58).

Rad: Jovanović, Denić (od 58. Simić), Jelić, Gnjatić, Raspopović, Milošević (od 81. Stančevski), Rodić, Perović, Bajić, Marković, Veselinović (od 74. Mihajlović).

Partizan: Lukač, Vulićević, Ilić, Stanković, Petrović, Brašanac, Marković, Grbić (od 63. Pantić), Živković, Lazović (od 72. Fofana), Škuletić (od 81. Ninković).