SL: Nišlije odolele Partizanu u Humskoj

Izvor: B92, 22.Okt.2016, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan i niški Radnički remizirali su u Humskoj u derbi meču na zatvaranju 13. kola Superlige Srbije – 1:1 (0:1).

Nišlije su tako prekinule niz crno-belih od šest uzastopnih pobeda u nacionalnom šampionatu, pa je tako domaćin ostao treći sa 26 bodova, dok su gosti peti sa dva manje.

Radnički je poveo preko Milana Pavkova u 31. minutu, posle katastorfalne procene i greške golmana Partizana Filipa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kljajića, da bi konačan rezultat postavio Nikola Đurđić posle tri minuta igre u nastavku, svojim prvim pogotkom od dolaska u klub.

Partizan je bio bolji rival tokom većeg dela meča, ali nije uspeo ozbiljnije da zapreti Bajiću u uvodnih dvadesetak minuta, da bi gosti iz prve prilike stigli do vođstva. Kljajić je odbio loptu u sopstveni peterac, iako je ona išla pored gola, a na nju je natrčao bivši napadač Vojvodine i zakucao je u mrežu.

Tim Marka Nikolića krenio je sa totalnom ofanzivom od starta drugog dela igre, da bi se Đurđić najbolje snašao posle gužve i kornera i sa ivice peterca skrenuo loptu u mrežu.

Nastavio je Partizan sa napadima do samog kraja susreta, ali su se Nišlije sjajno branile i popuno zasluženo na kraju stigle do boda.

Ekipa iz Beograda u narednom kolu putuje u Surdulicu na duel sa Radnikom, dok Radnički dočekuje Vojvodinu.

16.Borac 13 1 5 7 9:18 8

U uvodnih petnaest minuta susreta nije bilo previše uzbuđenja, iako je Partizan bio taj koji je dominirao i pretio. Marko Nikolić bio je prinuđen da već u 12. minutu izvede Brazilca Evertona, koji je prilikom kontra napada povredio skočni zglob, a na njegovo mesto ušao je Saša Marjanović.

Samo tri minuta kasnije morao je da reaguje i Rastavac, pošto se povredio iskusni Slaviša Stojanović, koga je zamenio Nikola Mitrović. Nedugo zatim videli smo i prvu opasnu situaciju pred nekim od dva gola, ali je Nikola Đurđić zamalo bio kratak posle dodavanja Leonarda.

Nastavilo se sa tvrdom igrom i blagom inicijativom crno-belih, da bi gosti poveli iz prve prilike. Filip Kljajić loše je reagovao posle slobodnog udarca sa trideset metara, odbivši loptu u sam peterac, iako je ona išla pored gola, a na nju je natrčao Milan Pavkov i zakucao je u praznu mrežu – 0:1.

Mogli su domaći do izjednačenja već u sledećem napadu, ali je Đurđić bio u ofsajdu, a i Bajić je u svakom slučaju pre njega stigao do lopte na desetak metara od gola. Međutim, nije Partizan u preostalom delu prvog dela uspeo da pojača pritisak jer su i gosti nastavili da prete, pa su posle 45 minuta igre imali prednost.

Partizan je očekivano krenuo sa ofanzivom od samog starta nastavka, da bi posle samo tri minuta igre stigao do izjednačenja, prvim golom Nikole Đurđića od dolaska u klub. Iskusni centarfor najbolje se snašao posle kornera i gužve u petercu i uspeo da skrene loptu u mrežu Bajića – 1:1.

Nastavio je domaćin sa napadima posle izjednačenja u želji da što pre dođe do totalnog prekreta, ali su Nišlije uspele da se odbrane i ponovo uspostave kontrolu na sredini terena.

Đurđiću je nekoliko napada kasnije poništen pogodak zbog ofsajda, pre nego što ga je u 68. minutu zamenio Valeri Božinov. Novu šansu domaćin, koji je sve više i više pritiskao, imao je posle oštre lopte iz prekida sa boka, ali je najbolju propustio Uroš Đurđević – kada se loše snašao na svega nekoliko metara ispred usamljenog golmana gostiju.

Nišlije su se dobro branile i čekale šansu iz prekida, kako bi iskoristili sve veći prostor koji im je rival ostavljao, ali nisu uspevali da pronađu pravi pâs kako bi ponovo ugrozili Kljajića.

Nije Partizan prestajao s napadima, nove prilike posle centaršuteva imali su najpre Gregor Balažic, čiji je udarac završio preko prečke, dok je pokušaj Bojana Ostojića zaustavio Bajić.

U 79. minutu Saša Ilić ispisao je nove stranice istorije crno-belih, pošto je ulaskom umesto Đurđevića oborio rekord legendarnog Momčila Moce Vukotića – upisavši 792. nastup u dresu kluba u kojem je ponikao.

Rastavac se u 88. minutu odlučio za novu izmenu, kada je Aleksandra Jovanovića zamenio Andreja Apostolović.

Ništa se nije promenilo ni u preostalom delu susreta, crno-beli su sve vreme napadali, ali su gosti iz Niša odlično zatvarali sve prilaze svom golu. Arbitar Robert Kiš Čepegi produžio je meč za četiri minuta, međutim ni to nije donelo priliku za promenu rezultata, pa je Radnički odneo bod iz Humske.