Uživo: Prazni minuti crno-belih, pa serija 10:0, Partizan - Budućnost 40:47

Izvor: Blic, 21.Dec.2014, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana dočekuju Budućnost u 13. kolu ABA lige, a dešavanja sa meča u Pioniru možete pratiti uživo uz Blicsport. Rezultat posle prvog poluvremena je 26:39 (16:19, 10:20).

Crno-beli će drugi uzastopni meč igrati bez suspendovanog Duška Vujoševića, pa će Velimir Gašić voditi ekipu u važnom duelu u borbi za plej-of. Njegov kolega Igor Jovović najavio je težak meč i borbu protiv tradicije, pošto Budućnost nije trijumfovala u Beogradu od 2010. godine.
Partizanu predstoji žestoka borba za plej-of, pošto su na tabeli ispred Crvena zvezda, Budućnost, Cedevita i Olimpija, a pobedom nad Podgoričanima, šampion Srbije izjednačio bi se sa Cibonom, koja je u subotu ostvarila sedmu pobedu, savladavši Levski.

Treća četvrtina: Partizan opet loše ušao u deonicu, četiri minuta bez koša

Kao po nepisanom pravilu, Partizan je i treću deonicu loše otvorio, četiri minuta bio bez koša, što je kaznio samo Kuk iako je Budućnost mogla i do veće prednosti.

Za crno-bele je za pet minuta pogodio samo Milosavljević na asistenciju Bogdanovića, a Vitkovac se sa četiri vezana poena pobrinuo za novu maksimalnu prednost od 17 razlike (28:45). Kapiten srpskog prvaka je iznudio faulove Kuka i Paunića i oba puta bio precizan sa penala, dok je Pavlović bio skroz van ritma i dva puta promašio u jednom napadu.

Ni gosti nisu blistali sredinom ove četvrtine i posle promašene trojke Dašića, Mačvan je otvorio kontru poput pleja, što često čini ove sezone i omogućio Tepiću polaganje, da bi odlični krilni centar sa penala smanjio na jednocifrenu razliku i 36:45 u 28. minutu. Usledili su još jedni laki poeni polaganjem Pavlovića koji je zaključio seriju 10:0 i u tim trenucima kao da se Budućnost uplašila pobede.

Druga četvrtina: Budućnost otišla na plus 15, problemi u napadu za crno-bele

Tepić je dobro istrčao kontru i položio pod faulom, te slobodnim bacanjem smanjio na minus dva, ali je usledila brza serija Budućnosti 0:6 u režiji Planinića i Dašića za 19:27 i tajm-aut Gašića.

Bežala je lopta iz gostujućeg koša, neprecizni su bili Mačvan, Tepić i Andrić, pa je Šehović produžio seriju (0:9) trojkom za plus 11 (19:30), nakon čega je Milutinov imao polovičan učinak sa penala. Šehović je ubacio još jednu trojku, uz zvuk sirene za kraj napada, a Ivanović povisio na do tada maksimalnih plus 15  i 20:35.

Podgoričani su se odlepili, a Partizan je imao velikih problema u napadu, i Milosavljević je promašio pogalanje, precizni su bili Milutinov i Mačvan iz reketa, a Kuk i Vitkovac održavali veliku prednost - 26:39 u 18. minutu i do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao.

Prva četvrtina: Partizan šest minuta bez poena iz igre

Trener Velimir Gašić odlučio se za petorku: Tepić, Milosavljević, Andrić, Bezbradica, Milutinov, a za goste meč počeli Kuk, Šehović, Planinić, Vitkovac, Rejnolds.

Uvodnih minut i po proteklo je bez poena, dok Šehović nije postigao trojku, da bi Milosavljević sa penala doneo crno-belima prve poene u sjajnoj atmosferi. Andrić je jednim prilično lošim dodavanje i neuspelim pokušajem alej-upa sa Milutinovim uspeo da iznervira Vujoševića koji je sedeo iza koša i domaćin je do sredine prve četvrtine bio bez poena iz igre.

I odluke sudija, da umesto faula nad Mačvanom pokažu da je aut za Budućnost, dodatno su razmrdale navijače, a kako su Milosavljević dva puta i jednom Andrić produžili seriju promašili i Budućnost odmakla na 2:9 preko Planinića, Gašić je morao da uzme tajm-aut u šestom minutu.

Malo je pomogao ulazak Pavlovića, a Tepić je polaganje iz kontre na isteku šestog minuta postigao prvi koš iz igre za Partizan, dok je Rejnolds ubacio trojku i dodatno slobodno bacanje za 4:13. Živnuo je domaćin, Mačvan je skočio posle promašaja Pavlovića i asistirao Milosavljeviću za polaganje, a kapiten crno-belih je trojkom smanjio na 11:15.

Mačvan je vezao četiri poena, u samom finišu deonice šansu je dobio i najnovije pojačanje Podgoričana Ivan Paunić, da bi se Rejnolds sa penala pobrinuo za 16:19 prilikom odlaska na prvi obavezan predah.

ABA liga, 13. kolo:

Igokea - Mega Leks 70:63 (22:17, 16:17, 11:6, 21:23)

Levski - Cibona 64:74 (12:18, 13:20, 21:18, 18:18)

Krka - Olimpija 71:54 (13:16, 19:16, 12:6, 27:16)

Metalac - Zadar 87:93 (20:18, 16:27, 18:15, 23:17, 10:16)

Cedevita - Solnok 74:73 (21:21, 15:14, 19:13, 19:25)

19.00 Partizan - Budućnost

Ponedeljak:

20.30 MZT - Crvena zvezda

Tabela: Crvena zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Cedevita 9-4, Olimpija 8-5, Cibona 7-6, Partizan 6-6, Solnok 6-7, Mega Leks 6-7, Krka 6-7, Zadar 6-7, Zadar 6-7, MZT 4-8, Metalac 4-9, Igokea 4-9, Levski 1-12