PARTIZAN NE MOŽE BEZ DRAME: Crno-beli tek posle produžetka slomili Mutin Dinamik

Izvor: Kurir, 22.Maj.2017, 19:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Košarkaši Partizana ove sezone izgleda da ne mogu bez drame

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Mihajlo Andrić koji je postigao 17 poena, dok su po 12 ubacili Novica Veličković i Vil Hečer U poraženoj ekipi najbolji je bio Devin Bruks koji je postigao 31 poen

Partizan je posle ovog trijumfa ostao na drugom mestu na tabeli sa devet pobeda i jednim porazom Dinamik je u donjem delu tabele sa četiri trijumfa i šest poraza

Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << će u narednom kolu na svom terenu dočekati Spartak, dok će Dinamik gostovati FMP

Partizan je bolje ušao u meč i prvu četvrtinu dobio sa 26:20 Crno-beli su nastavili sa dobrom i u drugoj četvrtini, a u 15 minutu su stigli do najveće prednosti od 16 poena (41:25) Partizan je sigurnom igrom dobio prvih 20 minuta, 50:38

Ekipa Dinamika, koju predvodio Miroslav Muta Nikolić, zaigrala je angažovanije u trećoj četvrtini i iz minuta u minut smanjivala prednost gostiju Čakarević je poslednjim trenucima treće četvrtine uspeo da svom timu donese izjednačenje, 60:60

Dinamik je u 33 minutu poveo 66:60, ali su usledile dve trojke Andrića za izjednačenje, 66:66 Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu U poslednji minut se ušlo sa rezultatom 73:73 Prvo je Andrić imao šut za pobedu Partizana, a potom je Bruks u poslednjim sekundama nije bio precizan za Dinamik

Dinamik je poveo u produžetku 76:73, ali su iskusniji igrači Partizana uspeli da preokrenu rezultat i da u penal završnici stignu do pobede

TOK MEČA:

45 minut - Partizan stiže do pobede 87:83

U finišu produžetka usledila je penal završnica posle koje je Partizan stigao do pobede

42 minut - Partizan ponovo vodi

Domaći ponovo vode 76:73 Međutim, Partizan je uspeo da preokrene rezultat i da povede 77:76