Partizan - Cibona 61:50 (kraj 3/4)

Izvor: Mondo, 23.Nov.2014, 21:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odlično prvo poluvreme crno-belih protiv branioca titule, pa pad nakon "plus 19" početkom treće četvrtine.

Nikola Milutinov ubacio je devet, Edo Murić osam, a Milenko Tepić pet poena u prvoj četvrtini, koju je Partizan dobio sa 24:16.

Crno-beli su dva puta imali "plus 10", nakon početnog vođstva Cibone od 7:8, trojkom Markote.

Agresivna odbrana na prvoj liniji, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << čak šest ukradenih lopti, brzo trčanje u kontre i dominacija Milutinova pod košem, bili su glavne odlike igre srpskog prvaka.

U drugoj četvrtini je veću minutažu dobio Milan Mačvan, čiji kvalitet u odbrani, skoku i dodavanjima je vrlo brzo došao do izražaja.

Marinković je ubacio trojku za 29:18, a Murić dva puta zakucao na asistencije Mačvana i u 14. minutu je Partizan poveo sa 35:20. Tu prednost zadržao je do odlaska u svlačionicu - 45:30 (24:16, 21:14).

Crno-beli su za 20 minuta imali 10 ukradenih lopti, dok je Cibona napravila 13 grešaka i retko bila u prilici da šutira iz otvorenih pozicija, pogotovo ne iz reketa. Otuda velika razlika u procentu šuta iz igre - 57:40 odsto u korist Partizana.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.