(KURIR TV) PARTIZAN ŽIVI: Hečer junak drame protiv Cedevite. Odlučuje majstorica u Zagrebu

Izvor: Kurir, 25.Mar.2017, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Finalista će biti odlučen posle majstorice, koja će se u subotu 1 aprila igrati u Zagrebu

Kakva drama večeras u Beogradu! Rešena je pogotkom Vila Hečera dve sekunde pre kraja! Amerikanac je pogotkom sa poludistance doneo Partizanu majstoricu

Crno-beli su vodili celim tokom meča, imali i deset poena razlike na početku drugog poluvremena, ali je Cedevita uspevala da održi korak I onda, kada se u završnici činilo da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Partizan sigurno pobediti, Boutrajt je bljesnuo, zaključno sa trojkom koju je pogodio sedam sekundi pre kraja za vođstvo gostuju - 73:72!

Odgovornost je u poslednjem napadu preuzeo Hečer i "grobare" u "Pioniru" doveo do delirijuma

Uskoro opširnije

TOK MEČA:

4 ČETVRTINA - 74:73:

40 minut - 74:73 - HEČER!

40 minut - 72:73 - Trojka Boutrajta sedam sekundi pre kraja!

40 minut - 72:70 - Solo prodor i koš Hečera 15 sekundi pre kraja

40 minut - 70:70!- Boutrajt daje oba bacanja Velika greška Gordona 40 sekundi pre kraja, lopta je pripala gostima, a Boutrajt pogađa trojku

40 minut - 70:65 - Birčević pogađa jedno bacanje, Mršić traži tajm-aut

39 minut - 69:65 - Bilan daje dvojku, ali Marinković ubacuje trojku!

38 minut - 66:63 - Konačno se Partizan "odlepio" od 64 poena - strelac Veličković!

38 minut - 64:63 - Trojka Tomasa!

37 minut - 64:60 - Posle dugo vremena bez poena, Tomas daje jedno bacanje

34 minut - 64:59 - Tri napada - tri trojke: Hečer, Boutrajt, Hečer!

34 minut - 58:56 - Gosti u problemu sa slobodnim bacanjima, Boutrajt pogađa samo jedno

33 minut - 58:55 - Džejms vraća goste na "minus tri"

32 minut - 58:53 - Poluhorog Koprivice

31 minut - 56:53 - Poslednja deonice kreće pogocima Katića iz penala

3 ČETVRTINA - 56:51:

30 minut - 56:51 - Kapiten Partizana konačno postiže poene iz igre

28 minut - 54:48 - Veličković iz penala diže razliku na šest

27 minut - 52:48 - Trojka Andrića! Crno-beli su se opet odmakli

27 minut - 49:45 - Hečer dva puta siguran s linije penala

26 minut - 47:45 - Koprivica prekida seriju Cedevite

25 minut - 45:45 - Boutrajt za izjednačenje

25 minut - 45:43 - Tomas ubacuje jedno slobodno bacanje, sada je samo dva razlike

24 minut - 45:42 - I Šurna precizan van linije 6,75 Cedevita je brzo istopila Partizanovih "plus deset"

24 minut - 45:39 - Boutrajt pogađa trojku

22 minut - 44:34 - Tehnička za Žganeca posle čega Hečer pogađa bacanje, Luković daje dvojku, pa Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost

21 minut - 41:34 - Gde je stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu - Stefan Birčević

U POLUVREMENU MOMČILO JE ZAPROSIO IVANU! Više o tome saznajte OVDE

2 ČETVRTINA - 39:34:

20 minut - 39:34 - Hečer je išao na solo prodor u poslednjem napadu i promašio

20 minut - 39:34 - Bilan siguran s poludistance, a na 13 sekundi pre kraja prvog poluvremena Džikić traži tajm-aut

19 minut - 39:32 - Hečer odmah vraća trojku! Međutim, seriju trojki nastavlja Krušlin A onda seriju završava, naravno, Birčević!

18 minut - 33:29 - Boutrajt za tri!

18 minut - 31:26 - Bilan poentira posle duže pauze

17 minut - 31:24 - Birčević vezuje dve trojke, pa Mršić zove tajm-aut BIRČEVIĆ VEĆ IMA 12 POENA i 5 SKOKOVA!

17 minut - 28:24 - Posle minuta odmora Birčević daje trojku! To je tek druga za crno-bele iz deset pokušaja

16 minut - 25:24 - Gordon opet promašuje trojku, a na drugoj strani je odmah zatim pogađa Džejms Cedevita je prišla na samo poen, pa Džikić traži tajm-aut

15 minut - 25:21 - Luković pogađa samo jedno bacanje, pošto je fauliran posle sjajna asistencije Hečera

14 minut - 24:21 - Šurna je raspoložen, daje trojku

13 minut - 24:18 - Hečer pogađa dvojku, čime je naterao Mršića da traži tajm-aut

13 minut - 22:18 - Vrabac za dva, pa Džejms za tri poena

11 minut - 20:15 - Drugu četvrtinu poenima otvara Šurna

Uvek dragi gosti Partizana, njegovi bivši igrači Aleksandar Pavlović i Vlado Šćepanović

1 ČETVRTINA - 20:13:

10 minut - 20:13 - Birčević je dobru rolu u prvoj deonici krunisao još jednim košem na kraju za maksimalnih "plus sedam"

8 minut - 16:12 - Boutrajt prekida seriju Partizana Veličković prvi put na parketu

7 minut - 16:10 - Hečer nastavlja seriju - 8:0

7 minut - 14:10 - Marinković za prvo vođstvo crno-belih, a onda Gordon iz kontre za "plus četiri"

6 minut - 10:10 - Birčević vezuje četiri poena

5 minut - 8:10 - Posle serije promašaja na obe strane, Bilan beleži svoj šesti poen

4 minut - 8:8 - Bilan za Cedevitu, pa Birčević za Partizan

3 minut - 6:6 - Trojka Hečera!

2 minut - 3:6 - Luković je dao uvodna tri poena za domaćina, a gosti pogađaju iz reketa

Bio je pod znakom pitanja, ali je Uroš Luković spreman za ovu utakmicu Postigao je prva tri poena za Partizan