BILBAO POGURAO PARTIZAN Aduric od dželata do junaka crno-belih

Izvor: Blic, 26.Nov.2015, 22:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletik Bilbaoa savladali su na gostovanju Augzburg sa 3:2 u petom kolu L grupe Lige Evrope i pomogli Partizanu da dođe na prag evropskog proleća.

Jedan od junaka crno-belih, pored Abubakara Oumarau i Andrije Živkovića, zove se Aric Aduric. Prva dvojica su se pobrinula za veliki preokret i trijumf nad AZ-om u Alkmaru (2:1), dok je treći prošao put od dželata do junaka.

Bilbao je poveo golom Susaete u Augzburgu, preokret su napravili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Trohovski i Bobadilja, da bi na scenu stupio Aduric.

Ubojiti napadač Baska je prethodno dao jedan gol i kod dva bio asistent u dva trijumfa nad Partizanom (5:1 i 2:0). Sada je u Nemačkoj dva puta zatresao mrežu bundesligaša za preokret koji je crno-belima širom otvorio vrata evropskog proleća.

Što se tiče preostalih mečeva igranih od 19 časova, Lacio je dobio Dnjepar sa 3:1 i na svom terenu overio plasman u narednu rundu iz grupe G kolo pre kraja.

Naš napadač Filip Đorđević ušao je i u igru u 70. minutu i u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat odličnim udarcem u desni ćošak. Dušan Basta je ostao na klupi, dok je Sergej Milinković-Savić u 65. minutu zamenio Klosea.

U uvodnim mečevima petog kola Lige Evrope fudbaleri Borusije Dortmund su poraženi u Rusiji od Krasnodara sa 1:0, a tim rezultatom obe ekipe su obezbedile plasman u drugu fazu takmičenja.

Fudbaleri Krasnodara krenuli su od samog starta ofanzivno na gol Borusije Dortmund, pa su već u drugom minutu izborili penal koji je realizovao Pavel Mamaev.

Od tog trenutka Dortmund je zaigrao znatno bolje, imali su nalete i pokušaje ali na kraju nisu uspeli da stignu do izjednačenja. Obe ekipe mogu da budu zadovoljne krajnjim rezultatom, pošto su se kvalifikovale za narednu nok-aut fazu.

Neven Subotić je gledao poraz svoje ekipe sa klupe.

Ekipa Siona posle dve pobede i isto toliko nerešenih rezultata konačno je izgubila i to na gostovanju Rubinu u Kazanju sa 2:0.

Nakon mirnog prvog poluvremena, domaći su zaigrali ofanzivnije u nastavku, a inicijativa im se isplatila u 72. minutu kada Blagoj Georgijev, bivši igrač Crvene zvezde, postiže pogodak. Konačan rezultat opostavlja Marko Dević golom u poslednjem minutu meča.

Dinamo Minsk i Plzenj odigrali su miran meč, bez mnogo šansi a na kraju su domaći bili zadovoljniji. U poslednjem minutu meča Jan Baranek prekršajem u šesnaestercu zaustavio je našeg Nenada Adamovića, a sudija je pokazao na penal. Naš igrač bio je neprecizan sa bele tačke pošto mu je golman odbranio udarac, ali je Adamović odbijenu loptu smestio u mrežu za konačan rezultat.