Izvor: Nezavisne Novine, 13.Feb.2016, 21:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA liga: Partizan pobijedio Tajfun 83:65

Košarkaši Partizana pobijedili su Tajfun sa 83:65 u 24. kolu ABA lige i definitivno obezbijedili opstanak u regionalnom takmičenju.

„Crno-bijeli“ su upisali 11. pobjedu ove sezone, drugu na gostovanju, poslije koje su skočili na peto mjesto tabele, sa istim skorom kao Zadar.

Tajfun je, s druge strane, doživio 17. poraz, poslije koga su njegove šanse da ostane u ABA ligi naredne sezone ostale samo teoretske.

Izabranici Aleksandra Džikića su u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << poluvremenu tražili pravi ritam, što je Tajfun iskoristio i u jednom trenutku imao devet poena prednosti. Uprkos tome, „crno-bijeli“ su na odmor otišli sa plus dva, da bi u trećoj četvrtini zaigrali odlično, igra šampiona Slovenije se raspala, pa je Partizan tada praktično riješio utakmicu.

Međutim, to nije opustilo košarkaše Partizana, koji su u posljednjoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti, koju su povećavali, a u samom finišu su imali i 20 poena prednosti. U Celju je viđena najubjedljivija igra „crno-bijelih“ na gostovanju ove sezone i to bez dvojice važnih igrača – Bože Đumića i Aleksandra Cvetkovića.

Najbolji u redovima Partizana bio je Edo Murić sa 22 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok su po 12 poena dodali Kevin Džons i Džamar Vilson, koji je imao i pet skokova. Čedomir Vitkovac je utakmicu završio sa devet poena, isto kao Adin Vrabac.

Kod Tajfuna, Sandi Čebular je imao 15 poena, dok je dvocifren učinak imao još samo Aleksandar Ponjavić, koji je utakmicu završio sa 12.

U ABA ligi sada slijedi pauza zbog nacionalnih Kupova, a naredna utakmica Partizan čeka 29. februara, kada dočekuje Cedevitu.