(VIDEO) DAJTE DRIM TIM DA SE IGRAMO: Srbija rasturila Australiju, protiv Amerike za zlato na OI

Izvor: Kurir, 19.Avg.2016, 23:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Srbija je  odlično počela meč, što najbolje ilustruje podatak da je u prvih 10 minuta naša ekipa primila samo 5 poena Mnogo je dobro funkcionisala odbrana, a iz nje je i napad bio sasvim solidan Zbog svega toga na prvom odmoru imali smo dvocifrenu prednost 16:5

U prvom delu druge četvrtine igralo se u serijama, pa smo na isteku petnaestog minuta i dalje bili u vođstvu 24:14 U prvom poluvremenu naš tim je primio ukupno 14 koševa, 5 u prvom i 8 u drugom kvartalu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zbog čega je posle dve četvrtine vodi 35:14 i imao čak 29 uhvaćenih lopti

Prvi minuti nastavka meča, rezultatski nisu doneli promene u rezultatu Srbija je pametnom i agresivnom igrom čuvala kapital iz prvog poluvremena, rešena da Australiji vrati za poraz u grupnoj fazi takmičenja

Ni u trećoj četvrtini Srbija se nije zaustavila, razlika je nastavila da raste, tako da je na startu poslednje četvrtine iznosila i 30 poena Selektor Đorđević, je to iskoristio da do kraja meča rasporedi minutažu i sačuva svežinu tima za finale i novi okršaj sa Amerikancima

Četvrta četvrtina

40 minut 87:61 - Kraj utakmice Srbija je osvojila i sedmu medalju, a sad ide na revanš Amerikancima i napad na zlato

38 minut 79:54 - Trojka Mačvana

37 minut 76:54 - Mali pad u igri našeg tima

34 minut 70:41 - Đorđević već može početi da misli o finalu

31 minut 68:38 - Malo ko je očekivao ovako ubedljivu prednost srpskog tima, nešto više od osam minuta pre kraja

36 minut 76:46 - Nova trojka Markovića

34 minut 68:41 - Aleksandar Đorđević,

30 minut 66:38 - Srbija ne samo da ne dozvoljava Australiji da pomisli da se vrati u meč, već pokušava da poveća razliku

28 minut 58:33 - Teodosić je ubacio 20 poena, pa izašao iz igre

27 minut 51:27 - Druga trojka Teodosića

26 minut 46:25 - Razlika se ne smanjuje, sve je u znaku srpskog tima

23 minut 40:17 - Trojka Markovića

22 minut 37:17 - Mačvan je bacanjima pogodio prve poene našeg tima u nastavku

21 minut 35:17 - Australija postiže prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20 minut 35:14 - Odbrana je u prvom poluvremenu samlela Australiju, Srbija ima 28 skokova

19 minut 30:14 - Kakva akcija Markovića i Bogdanovića

17 minut 28:14 - Naš tim igra disciplinovano i za sada potpuno kontroliše meč, agresivnom odbranom i pametnim napadom

14 minut 24:10 - Posle minuta odmora Teodosić je pogodio trojku, Mačvan dvojku, pa Teo dvojku uz faul i uspešno dodatno bacanje

Srbija, Australija, Foto: Reuters

12 minut 16:10 - Australija je došla do daha i serijom 5:0, primorala Đorđevića da zatraži minut odmora

Druga četvrtina

10 minut 16:5 - Srbija ima dvocifrenu prednost, prvi put na meču

8 minut 14:5 - Uz napad i odbrana je sjajna, mnogo se bolje krećemo, trčimo

5 minut 12:3 - Napad Srbije teče besprekorno

3 minut 8:3 - Mils je pogodio prvu trojku na meču

3 minut 8:0 - Sjajan start i serija od 8:0

1 minut 2:0 -  Dobra kontra Srbije i koš Markovića

Prva četvrtina

Denver uz Jokića, Sparsi uz Milsa

Posebno podršku Srbija će imati iz Denvera, jer je NBA klub uz Nikolu Jokića, svog člana i aduta naše reprezentacije

"Uradi to", piše na zvaničnom Tviter profilu Nagetsa koji su na taj način poručili Jokiću kako žele da ga vide u finalu Igara

Đorđević upozorava da ne sme biti praznog hoda

Selektor Srbije Aleksnadra Đorđević, nije previše uzbuđen pred duel sa Australijom:

"Plasman u polufinale je dobar rezultat, ali nemojte da mislite da smo mi zadovoljni i da ćemo ovde da stanemo Mislim da imamo i pravo i obavezu i ambiciju da se borimo za finale", rekao je Đorđević i potom pričao o Australiji

"Neću da kažem da su nas pobedom u grupi iznenadili, jer smo znali kako igraju, ali je Australija pokazala snagu, duel i fizičku igru, brzinu i NBA U tom duelu mi nismo odgovorili pet-šest minuta to u polufinalu ne sme da nam se ponovi Nadam se da ćemo biti opušteniji i psihički spremni za taj meč"

Ovo je druga utakmica dva tima u Riju U drugom kolu olimpijskog turnira  reprezentacija Srbije izgubila je od Australije sa 95:80 (26:23, 14:20, 22:20, 33:17)

Tri četvrtine naši i australijski košarkaši bili su manje-više izjednačeni i očekivala se neizvesna završnica, da bi se u poslednjih deset minuta igra reprezentacije Srbije, pogotovo u odbrani, potpuno raspala

Australijanci su od početka do kraja forsirali veoma čvrstu igru, sa duelima na ivica faula i naši košarkaši nisu upeli tome da se prilagode Teško su u napadu pronalazili prava rešenja i u prvom poluvremenu u životu nas je držao samo Miroslav Raduljica, koji je fizički uspevao da se nosi sa svojim čuvarima i u prve dve četvrtine je postigao 19 poena

Kada je u drugom poluvremenu proradio šut Milošu Teodosiću izgledalo je da ćemo uspešno izaći na kraj sa čvrstim Australijancima, ali dvojica raspoloženih igrača nisu mogla da iznesu teret ove utakmice

Na kraju je presudila mnogo bolja igra u odbrani Australijanaca, koji nisu dozvoljavali čiste šuteve i otvorene pozicije, pa nam je šut za dva poena bio skromnih 47 odsto, a pogodili smo pet trojki iz 22 pokušaja

S druge strane, Australija je, zbog naše mekše igre u odbrani, ubacila 58 odsto šuteva za dva, a 36 odsto za tri poena i to je napravilo razliku

Prvi finalista su Sjedinjene Američke Države, koje su savladale Španiju (82:76)

Autor: Kurir sport,Foto: Dado Đilas
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre