Bobana osvojila 7. mesto na Olimpijskim igrama

Izvor: Bor030.net, 07.Avg.2016, 16:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Boranka Bobana Veličković zauzela je sedmo mesto na Olimpijskim igrama u disciplini vazdušni pištolj – 10 metara.

Bobana je učešće u finalu završila posle druge eliminacione faze sa rezultatom 96.4 , dok joj je za prolaz u narednu rundu bilo potrebno samo 0.6 kruga.

Sedmo mesto je njen najbolji plasman na Olimpijskim igrama.

Boranka je u finale ušla sa šeste pozicije i pogođenih 385 krugova (po serijama 98, 93, 98, 96) u >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << kvalifikacijama.

Zlatnom medaljom okitila se kineskinja Mensje Džang sa 199.4 krugova, srebro je pripalo Ruskinji Vitalini Bacaraškinoj sa 197.1 krugom, dok je bronzu osvojila Grkinja Ana Korakaki sa 177.7 krugova.

Druga srpska predstavnica Zorana Arunović nije prošla kvalifikacije. Ona je zauzela 11. mesto. Bobana Veličković i Zorana Arunović će se u utorak takmičiti u disciplini vazdušni pištolj 25 metara.

Nastavak na Bor030.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Bor030.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Bor030.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.