Amerikancu zlato na 1.500, Semenja najbolja na 800 metara

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Avg.2016, 02:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Američki atletičar Metju Sentrovic osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

On je do zlata stigao rezultatom od tri minuta i 50 sekundi.

Poslednji atletičar SAD koji je osvojio zlato na 1.500 metara na Olimpijskim igrama bio je Mel Šepard davne 1908. godine u Londonu.
Srebrnu medalju osvojio je Alžirac Taofik Maklufi s vremenom tri minuta i 50,11 sekundi, dok je bronza pripala Nikolasu Vilisu sa Novog Zelanda (3:50,24).

Jedan od favorita za najsjajnije odličje, Kenijac Asbel Kiprop pao je na pola trke i nije uspeo da se uključi u borbu za medalju. Finale je završio na šestom mestu.

Atletičarka iz Južne Afrike Kaster Semenja osvojila je zlato u trci na 800 metara, pošto je stazu pretrčala za minut, 55 sekundi i 28 stotinki.

Do srebrne medalje stigla je Fransina Nijonsaba iz Burundija (1:56,49), a bronzu je osvojila Kenijka Margaret Vambui (1:56,89).

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...