Redovne odbrane od poplava i kod Novog Sada
02.Jul.2009, 18:56, Izvor: Radio Televizija Vojvodine
NOVI SAD - Redovna odbrana od poplava proglašena je danas na desnoj obali Dunava u zoni Sremske Kamenice, Petrovaradina i Sremskih Karlovaca, saopštile su Vode Vojvodine.
Kako se navodi, kod Novog Sada je izmeren vodostaj od 468 centimetara, a redovna odbrana od poplava proglašena je u dužini od 13 kilometara.
Vodostaji na Dunavu kod Bezdana i Apatina i danas beleže >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << rast. Kod Bezdana je jutros izmereno 624 centimetra, što je porast od 22 centimetra, a kod Apatina 660 centimetara, što je za 31 centimetar više u odnosu na juče.
Dužina odbrambene linije na kojoj se sprovodi redovna odbrana od poplava u Vojvodini sada je 108,85 kilometara.
Prema prognozama Republičkog hidrometeorološkog zavoda, vrh talasa na Dunavu kod Bezdana može se očekivati tokom narednih tri do četiri dana, pri vodostaju od oko 650 centimetara.
U istom periodu kod Novog Sada se prognozira vodostaj Dunava od oko 530 centimetara, ali se uvođenje mera vanredne odbrane od poplava ne očekuje ni na jednoj deonici, navodi se u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
0
0
I drugi pišu o ovome:
01.Jul.2009, 18:25, Izvor: EMportal
Na Dunavu kod Bezdana danas je izmeren vodostaj od 602 santimetra što je 31 santimetar više nego
juče. Na toj deonici je i dalje na snazi redovna odbrana od poplava, saopštile su danas Vode Vojvodine.
Nastavak na EMportal...
0
0
02.Jul.2009, Izvor: B92
Beograd -- Načelnik Sektora MUP-a za vanredne situacije Predrag Marić izjavio je da se smanjivanje opasnosti od poplava u Srbiji očekuje od ponedeljka.
Marić je kazao Tanjugu da u Srbiji trenutno nema opasnosti od izlivanja većih reka, ali da će do ponedeljka manje reke i dalje praviti probleme, kao i kiša u gradovima.
"Vodostaj Dunava kod Bezdana je u ovom trenutku...
Nastavak na B92...
0
0
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !