Krivične prijave protiv trojice direktora
13.Jul.2010, 11:46, Izvor: Radio Televizija Vojvodine
BEOGRAD -
Poreska policija podnela je Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu krivičnu prijavu protiv trojice direktora privrednih društava "Maneks", "Pluscom" i "Kodos", zbog osnovane sumnje da su izvršili krivična dela zloupotrebe službenog položaja i utaje poreza, saopšteno je danas iz Ministarstva finansija.
Kako se navodi, D.Z. je, uz pomaganje L.P. i M.M, kako bi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pribavio protivpravnu imovinsku korist, u periodu od septembra 2009. do maja ove godine, prisvojio imovinu privrednog društva u vrednosti od 58 miliona dinara.
D.Z. je, takođe u nameri da izbegne plaćanje poreza, u periodu od januara 2009. do maja ove godine, nabavio sekundarne sirovine na nelegalan način ukupne vrednosti oko 53 miliona dinara.
Da bi to prikrio pribavio je, uz pomoć L.P. i M.M, lažne ulazne račune od dobavljača "Pluscom", "Kodos" i "Milord komerc".
Iste fakture po kojima nije izvršen promet, D.Z. je evidentirao u svojim poslovnim knjigama i podneo PDV prijave sa iskazanim pravom na odbitak prethodnog PDV-a, čime je umanjio obavezu za plaćanje poreza u iznosu od osam miliona dinara.
Na taj način prijavljeni su oštetili budžet Republike Srbije za više od 22 miliona dinara, navedeno je u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvora
0
0
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !