Đoković - Vavrinka 2:1 (7:6, 3:6, 6:4, 2:1)

Izvor: RTS, 30.Jan.2015, 13:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak Đoković i Stan Vavrinka u borbi za finale Australijan opena. Tok meča i kretanje rezultata na sajtu RTS-a.
12.11 - Vavrinka u šansi da uzvrati brejk. Ima dve brejk lopte i uspeva da realizuje prvu šansu za 2:1.
12.05 - Novak rutinski dobija svoj servis na početku četvrtog seta, a onda dolazi do prve >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << brejk prilike koju Vavrinka otklanja sigurnim servisom. Nova brejk šansa za Novaka i ovaj put uspeva - 2:0 za Đokovića.
11.51 - Greši Vavrinka u dramatičnoj završnici trećeg seta. Fantastičan tenis, Novak je poveo sa 2:1 u setovima.
11.38 - Vavrinka je uspeo da izjednači na 3:3, ali ga je Novak sprečio da preokrene ovaj set u svoju korist. Rezultat je 4:3 za srpskog tenisera.
11.31 - Vraća se Švajcarac u ovaj set, vezao je dva gema, od kojih je brejk napravio bez izgubljenog poena.

11.22 - Meč kako odmiče, poeni su sve duži i zanimljiviji. Novak je poveo sa 3:0, a u ovom gemu videli smo poen sa 27 razmenjenih udaraca.
11.17 - Bolja igra Đokovića, brejk mu donosi prednost od 2:0 u trećem setu.
11.14 - Velika borba za prvi gem u trećem setu. Đoković je poveo, posle 12 minuta igre.
11.02  - Vavrinka servira za set i sigurnim servisima uspeva da vrati meč na početak, izjednačivši na 1:1 u setovima.

11.00 - Novak uzvraća ubrzanim ritmom igre na servis Vavrinke, ali ne uspeva da vrati brejk. Vavrinka vodi sa 5:2, Đoković servira za ostanak u setu i smanjuje na 3:5.
10.55 - Vavrinka uspeva da dođe do prve brejk lopte u drugom setu, a Đoković čini dvostruku servis grešku i Vavrinka vodi sa 2:4.
10.45 - As udarcem Stan Vavrinka dolazi do prednosti u drugom setu, ali Đoković uzvraća dobijanjem svog servisa za 2:2.
10.25 - Novak fantastičan u taj-brejku, posle 43 minuta igre, osvajio je prvi set rezultatom 7:6 (7:1).

10.20 - Igraće se taj-brejk u Melburnu.
10.05 - Kakav odgovor Đokovića! Bez izgubljenog poena, Novak vraća brejk, rezultat je 4:4.
10.00 - Vavrinka pravi prvi brejk na meču. Doduše, Novak mu je pomogao, pošto je vezao nekoliko grešaka.
9.50 - I Đoković i Vavrinka vrlo sigurni na svom servisu, još nema brejka, rezultat je 2:2.
9.40 - Počeo je meč, prvi servis ima Đoković.
09.30 - Očekuje se početak duela Đokovića i Vavrinke. Završeno je finale ženskih dublova, koje je bilo na programu pre ovog duela, i Čehinja Lusija Safarova i Amerikanka Betani Matek-Sends pobednice su Otvorenog prvenstva Australije u tenisu u konkurenciji ženskih dublova. Vavrinka i Đoković su počeli zagrevanje, prvi na servisu biće Đoković.
Duel Đokovića i Vavrinke biće treći na Rod Lejver areni gde program u pet sati otvara polufinale mešovitog dubla Martina Hingis (Švajcarska)/Leander Paes (Indija) -Su Vei Hsie (Kineski Tajpeh)/Pablo Kuevas (Urugvaj).

Nakon toga na teren će izaći Amerikanka Betani Matek Sends i Čehinja Lusi Safarova, koje se u finalu ženskog dubla sastaje sa Jung Jan čan (Kineski Tajpeh) i Ži Ženg (Kina).
Đoković je u četvrtfinalu pobedio Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6 (7:5), 6:4, 6:2, dok je Vavrinka bio bolji od Japanca Keija Nišikorija sa 6:3, 6:4, 7:6 (8:6).
Biće to repriza prošlogodišnjeg četvrtfinala u kojem je Vavrinka posle velike borbe u pet setova dobio Đokovića, ali i duela osmine finala iz 2013. godine, kada je Đoković slavio u petom setu sa 12:10.

Đoković i Vavrinka do sada su se sastajali 19 puta i srpski teniser vodi sa 16-3 u pobedama. Poslednji put igrali su na završnom mastersu u Londonu i slavio je Đoković sa 6:3, 6:0.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale,   Tenis