Nove demonstracije na Vol stritu
16.Mar.2012, 20:55, Izvor: B92
Njujork -- Učesnici pokreta Okupirajmo Vol strit, koji su uglavnom mirovali veći deo zime, planiraju obnavljanje demonstracija šest meseci od početka protesta u Njujorku.
Smatra se da su prošlogodišnji protesti zbog ekonomske nejednakosti i pohlepe velikih korporacija počeli 17. septembra kada su se pojavili šatori >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na trgu blizu svetskog finansijskog centra Vol strita.
Pokret je izgubio na snazi poslednjih nekoliko meseci s padom medijske pažnje, ali i donacija, pošto su kampovi demonstranata uklonjeni iz američkih gradova, ponekad i silom.
Na bankovnom racunu pokreta Okupirajmo 7. marta je bilo 119.000 dolara što je dovoljno da se na dve nedelje pokriju troškovi demonstracija. Pokret Okupirajmo pokrenuo je raspravu u SAD o ekonomskoj jednakosti, a sama reč "okupirajmo" ušla je u deo javnog govora.
Američki predsednik Barak Obama u tradicionalnom govoru Stanje nacije spomenuo je nejadnakost u prihodima, što je u skladu s porukom Okupirajmo, ali se postavlja pitanje koliko je zapravo postignuto protestima koji su posle SAD zahvatili i mnoge gradove širom sveta.
U Njujorku će demonstranti sutra obeležiti godišnjicu pokreta na trgu Zukoti park gde su protest začeli i gde im je bilo središte sve dok nisu proterani u novembru.
Organizatori se nadaju da će opet početi da stižu donacije kada se pokret obnovi ovog proleća, posebno na "Svetski dan ekonomskog poremećaja" koji planiraju za 1. maj.
Nastavak na B92...
0
0
16.Mar.2012, Izvor: Blic
Učesnici pokreta Okupirajmo Volstrit, koji su uglavnom mirovali veći deo zime, planiraju obnavljanje demonstracija šest meseci od početka protesta u Njujorku...Smatra se da su prošlogodišnji protesti zbog ekonomske nejednakosti i pohlepe velikih korporacija počeli 17. septembra kada su se pojavili...
Nastavak na Blic...
0
0
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.