Naučnici otkrili 700 zvezda u egzilu  

08.Maj.2012, 10:04, Izvor: Vostok.rs Naučnici otkrili 700 zvezda u egzilu

08.05.2012. -

Astronomi sa Univerziteta Vanderbilt (SAD) su pronašli veliki broj zvezda izbačenih iz naše Galaksije. Imaju različita imena - lutalice, pobegulje, trkačice. Postojanje takvih zvezda je odavno poznato, ali su tek sad pronađene. Naučnici su otkrili gotovo sedam stotina takvih zvezda. Sve one lete iz galaktičkog centra.

Mehanizmi "progonjenja" zvezda mogu biti >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << različiti. Dakle, brzina im može dati veliku eksplozivnost, koja se nalazi u susedstvu, ili gravitacionu interakciju u gustom jatu zvezda. Takođe, izbaciti zvezde u vangalaktički prostora može centralna crna rupa. U drugom slučaju reč je o binarnim zvezdama, od kojih jedne usmeravaju spiralu ka crnoj rupi a druge, naprotiv, munjevitom brzinom odbacuje je od nje.

Izvor: Golos Rossii, © Kollaž: «Golos Rossii»

Nastavak na Vostok.rs...   
    
Losa vest 0 Dobra vest 0


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.