Vidić uživao u šestici Intera, Dinamo Zagreb u Ligi Evrope, Veljković igrao za Totenhem

Izvor: Blic, 29.Avg.2014, 01:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Dinama iz Moskve savladali su golom u nadoknadi Omoniju sa 2:1 i tako ukupnim rezultatom 4:3 prošlu u grupnu fazu Lige Evrope. Najveće iznenađenje desilo se u Rusiji gde Krasnodar nije samo anulirao minimalnu prednost Real Sosijedada iz prvog meča, već je glatko slavio sa 3:0. Ništa manji šok doživeo je Lion koji je dobio Astru u gostima sa 1:0, ali su Rumuni zbog gola u gostima otišli dalje (2:1). Sramotu je doživela moskovska Lokomotiva koja je na svom terenu poražena sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 4:1 od Apolona, dok je Inter deklasirao Stjarnan sa 6:0, a Borusija je u Menhengladbahu bila još ubedljivija protiv Sarajeva - 7:0.

Dinamo iz Moskve je odigrao 2:2 na svom terenu protiv Omonije, tako da je morao da juri rezultat na Kipru, a to im je odlično krenulo za rukom pošto je srpski internacionalac Milan Stepanov ubacio loptu u svoju mrežu u 11. minutu za vođstvo gosta.

Pote je u 23. minutu doneo izjednačenje i aktivan rezultat Omoniji, a pakao za Moskovljane nastupio je u 73. minutu kada je Vainker dobio drugi žuti karton. Ipak, iskusni štoper Kristofer Samba pogodio je za 2:1 u trećem minutu nadoknade i prolaz Dinama.

Real Sosijedad se obrukao u Rusiji gde je poražen sa 3:0 od Krasnodara, a trebalo je samo da čuva prednost od 1:0. Sve loše što se desilo španskom predstavniku, desilo se od 71. do 90. minuta. Prvo je Žoažinjo pogodio iz penala, onda Pereira u 88. i Ari u poslednjem minutu igre za eliminaciju Sosijedada koji je na kraju i ostao sa igračem manje zbog isključenja Bergare.

Sjajnu igru prikazao je PAOK koji je sa 4.0 savladao Zimbru i prošao dalje. Pereira u 11, Atanasiadis u 45, Mak u 79. i Martens u 84. minutu napunili su mrežu Moldavaca do vrha. Lion je pobedio sa 1:0 u gostima Astru, ali slavlju nije bilo mesta pošto su Rumuni slavili sa 2:1 i iznenadno prošli dalje. Jedini gol dao je Feri u 23. minutu, ali bio je potreban još jedan pogodak koji francuski tim nije dočekao.

Vahid Halilhodžić plasirao se u grupnu fazu sa Trabzonom zbog odlične prve utakmice protiv Rostova (2:0) pošto je turska ekipa u revanšu odigrala bez golova protiv Rostova koji vodi Miodrag Grof Božović. Rijeka je u velikom zaletu završila kvalifikacije tako što je u gostima savladala Šerif sa 3:0.

Strelci za hrvatski tim bili su Kramarić u 44. i Moises u 61. minutu, dok je Moreira pogodio svoju mrežu u 29. minutu. Rapid iz Beča eliminisan je pošto je remizirao 3:3 na svom terenu sa HJK pošto je u Helsinkiju bilo 2:1 za domaćina.

Torinu je, posle prvog meča bez golova, bio potreban samo jedan gol da reši plasman u grupnu fazu Lige Evrope, a strelac za "bikove bio je El Kadour u 22. minutu sa bele tačke protiv Splita.

Favoriti su bili raspucani i više nego ubedljivu su opravdali svoju ulogu. Inter je na "Đuzepe Meaci" deklasirao islandski Stjarnan sa čak 6:0, uz tri gola hrvatskog veziste Matea Kovačića, dva Maura Ikardija, a u strelce se upisao i novajlija Pablo Osvaldo.

Trener nero-azura Valter Macari čuvao je Nemanju Vidića za početak Serije A, jer su već u prvom meču trijumfom od 3:0 završili posao, pa je srpski štoper na klupi uživao u partiji milanske ekipe, dok je Zdravko Kuzmanović ušao u 58. minutu.

Borusija iz Menhengladbaha je bila još ubedljivija i nakon što se sa 3:2 provukla na gostovanju u Sarajevu, na svom terenu je bila bez milosti i slavila sa 7:0, a ukupno 10:2. Tri gola postigao je Hrgota, dva Torgan Azar, a po jedan Džaka i Han koji je i započeo goleadu u 20. minutu i najavio katastrofu gostiju.

Dinamo Zagreb je Petrolul savladao u Rumuniji sa 3:1, pa je mogao da bude rasterećen pred svojim navijačima, kojima je doneo pobedu u sudijskoj nadoknadi. Čop je doveo modre u vođstvo u 22. minutu, Albin je anulirao zaostatak u 59, da bi za trijumf hrvatskog tima pogodio Antolić u 90+6.

Totenhem je lako izašao na kraj sa AEL-om (3:0) i pored promašenog penala Kejna, koji se potom iskupio u finišu prvog poluvremena, a u strelce su se još upisali Paulinjo i Taunzend u drugom delu. Za "pevce" je poslednja četiri minuta na terenu proveo i naš talentovani defanzivac Miloš Veljković.

Viljareal je bio za gol ubedljiviji protiv Astane (4:0), dok je plej-of za Ligu Evrope zatvorio Rio Ave na spektakularan način. Izgubio je od Elfsborga u prvom meču sa 2:1, u Portugalu je u revanšu do samog kraja bilo 0:0, da bi Goncalves u drugom minutu sudijske nadoknade zatresao mrežu i odveo Rio Ave u grupnu fazu.