Izvor: Press, 29.Avg.2014, 00:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ludilo u Roterdamu, Krasnodar razbio Sosijedad
Crno-beli su na teškom terenu u Bakuu trijumfalno okončali susret s predstavnikom Azerbejdžana (2:1), uz dva gola Petra Škuletića, i zasluženo prošli dalje nakon pobede pre sedam dana u Beogradu (3:2).
Veliko iznenađenje priredio je Apolon iz Limasola, koji je šokirao u gostima moskovsku Lokomotivu (4:1) i izborio sjajan uspeh nakon remija kod kuće.
Slave i navijači ruskog Krasnodara, koji je na domaćem terenu srušio španski Sosijedad (3:0), pa je nadoknadio >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << minus od jednog gola iz prvog meča u Baskiji.
Fejnord je vodio sa 3:0 protiv Zorje, ali su Ukrajinci uspeli da dođu do 3:3 što im je odgovaralo za prolaz dalje, ali u 93. minutu Manu je postigao gol odluke i zapalio De Kajp u Roterdamu!
Rezultati:
Lokomotiva Moskva - Apolon 1:4, prvi meč 1:1, dalje ide Apolon.
Krasnodar - Sosijedad 3:0, prvi meč 0:1, dalje ide Krasnodar.
Metalist - Ruh 1:0 posle produžetaka, prvi meč 0:0, dalje ide Metalist.
Neftči - Partizan 1:2, prvi meč 2:3, dalje ide Partizan.
Omonija - Dinamo Moskva 1:2, prvi meč 2:2, dalje ide Dinamo Moskva.
PAOK - Zimbru 4:0, prvi meč 0:1, dalje ide PAOK.
Astra - Lion 0:1, prvi meč 2:1, dalje ide Astra.
Rostov - Trabzon 0:0, prvi meč 0:2, dalje ide Trabzon.
Hajduk - Dnjepar 0:0, prvi meč 1:2, dalje ide Dnjepar.
Šerif - Rijeka 0:3, prvi meč 0:1, dalje ide Rijeka.
Soligorsk - PSV 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide PSV.
Makabi Tel Aviv - Asteras 3:1, prvi meč 0:2, dalje ide Asteras.
Tvente - Karabah 1:1, prvi meč 0:0, dalje ide Karabah.
Fejenord - Zorja 4:3, prvi meč 1:1, dalje ide Fejenord.
Mitjiland - Panatinaikos 1:2, prvi meč 1:4, dalje ide Panatinaikos.
Debrecin - Jang Bojs 0:0, prvi meč 1:3, dalje ide Jang Bojs.
Rapid Beč - Helsinki 3:3, prvi meč 1:2, dalje ide Helsinki.
Sparta Prag - Cvole 3:1, prvi meč 1:1, dalje ide Sparta.
Torino - Split 1:0, prvi meč 0:0, dalje ide Torino.
Cirih - Trnava 1:1, prvi meč 3:1, dalje ide Cirih.
Hal - Lokeren 2:1, prvi meč 0:1, dalje ide Lokeren.
Inter - Stjarnan 6:0, prvi meč 3:0, dalje ide Inter.
Borusija Menhengladbah - Sarajevo 7:0, prvi meč 3:2, dalje ide Borusija.
Nacional - Dinamo Minsk 2:3, prvi meč 0:2, dalje ide Dinamo Minsk.
Totenhem- AEL 3:0, prvi meč 2:1, dalje ide Totenhem.
Viljareal - Astana 4:0, prvi meč 3:0, dalje ide Viljareal.
Briž - Grashopers 1:0, prvi meč 2:1, dalje ide Briž.
Dinamo Zagreb - Petrolul 2:1, prvi meč 3:1, dalje ide Dinamo Zagreb.
Legija - Aktobe 2:0, prvi meč 1:0, dalje ide Legija.
Na utakmici Sent Etjen - Karabuk igraju se produžeci (trenutno 1:0), dok je meč Rio Ave - Elfsborg počeo kasnije.
Žreb grupa Lige Evrope biće održan sutra u Monaku.