Đavoli šokirali Čelsi za neizvesniju borbu u PL

Izvor: B92, 16.Apr.2017, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

'Đavoli' šokirali Čelsi za neizvesniju borbu u PL

Fudbaleri Mančester Junajteda odigrali su odličan meč na Old Trafordu i pobedili Čelsi u 33. kolu Premijerlige – 2:0.

Ekipa Žozea Murinja potpuno je slomila ekipu Antonija Kontea koja je na terenu slabo stvarala prilike i nije ličila na tim koji je vodeći na tabeli.

Portugalac je šokirao sastavom i priliku dao Markusu Rašfordu umesto Zlatana Ibrahimovića, a sjajni engleski reprezentativac >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << opravdao je povrenje koje mu je ukazao Murinjo.

Već u sedmom minutu Rašford je postigao vodeći pogodak, ali je taj njegov gol očigledna greška sudije.

Naime, Erera je rukom presekao Matuićevo dodavanje, poveo napad za Junajted i poslao drugu loptu koju je sjano prihvatio Rašford.

’Đavoli’ su u nastavku meča stvarali šanse za povećanje prednosti , ali su na odmor oišli minimalnim vođstvom.

U drugom poluvremenu, pokušao je Konte izmenjenim sastavom da preokrene meč, ali je u 49. minutu Erera šokirao gostujuće igrače.

Do samo kraja meča, ’Plavci’ nisu imali udarac u okvir gola, a Junajted je ovim trijumfom učinio trku zanimljivom.

Sastavi:

Mančester Junajted: De Hea – Darmijan – Ba – Roho – Jang – Pogba – Felaini – Erera – Lingard – Valensija –Rašford

Čelsi: Begović – Luiz – Aspilikueta – Kejhil – Zuma – Azar – Pedro – Kante – Matić – Mozes – Kosta

Tok meča možete pratiti na našem sajtu:

Već u sedmom minutu ekipa Žozea Murnija povela je preko Markusa Rašforda.

Ander Erera je rukom presekao jedno Matićevo dodavanje, poveo napad za Junajted i poslao drugu loptu koju je sjano prihvatio Rašford. Ovo je očigledno bila sudijska greška.

Ponovo su domaćini zapretili u 16. minutu, kada je Ešli Jang na levoj strani šesnaesterca pripretio odbrani gostujuće ekipe i ubacio loptu u sredinu, ali je na nju zakasnio strelac prvog pogotka.

Rašford je u 24. minutu ubacio loptu sa desne strane, ali je Begović skinuo loptu u poslednjem trenutku ispred Lingarda.

Ekipa Antonija Kontea delovala je bez ideje i gotovo da nije stvarala šansu za gol.

Junajted je gotovo do kraja prvog dela meča držao loptu na svojoj polovini i bio opasniji pred golom Asmira Begovića.

Sudija je produžio meč na dva minuta, ali se rezultat nije menjao pa domaćini na odmor odlaze miminimalnim vođstvom (1:0).

U drugom poluvremenu nastavljena je slična igrao kao sa početka meča.

Ponovo su 'Đavoli' stvarali šanse, a Erera koji je asistirao kod prvog gola, povećao je prednost ekipa na Old Trafordu u 49. minutu.

Posle primljene lopte u šesnaestercu, Erera je šutirao, ali je njegova lopta pogodila Zumu i promenila smer, tako da je golman gostiju nije mogao bolje da reaguje.

Zapretili su ’Crveni Đavoli’ ponovno u 69. minutu preko Rašforda koji je poveo sjajnu solo akciju, ali njegov jako dobar udarac zaustavlja Begović.

Čelsi je posle toga preuzeo inicijativu, pokušao da organizuje napadem ali je sve to bilo bez konkretnije prilike.

Poslednjih sedam minuta na terenu igrao je i Zlatan Ibrahimović, ali se do samog kraja meča nije menjao rezultat.