Ajaks, Lion, Junajted, Anderleht i Šalke u četvrtfinalu

Izvor: Beta, 17.Mar.2017, 00:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ajaksa, Mančester junajteda, Liona, Anderlehta i Šalkea plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, posle večerašnjih revanš mečeva osmine finala.Najuzbudljiviji meč odigran je u Menhengladbahu, gde je domaća Borusija posle prvog poluvremena vodila 2:0 i tako nadoknadila stekla veliku prednost posle 1:1 u prvom meču. Šalke je, medjutim, odmah napao u drugom poluvremenu, i u 54. minutu je smanjio posle gola Leona Gorecke.U 68. minutu, Mahmud Dahud je igrao rukom u svom šesnaestercu, tako da je dosudjen penal za Šalke, koji je sigurno izveo Nabil Bentaleb i izjednačio na 2:2. "Rudari" su tako prošli dalje zbog gola u gostima.Ajaks ...