Arsenal ponovo osvojio Komjuniti šild

Izvor: NoviMagazin.rs, 02.Avg.2015, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala odbranili su trofej Komjuniti šlida, pošto su danas u Londonu pobedili Čelsi sa 1:0 (1:0).

Strelac jedinog gola pred 85.000 gledalaca na Vembliju bio je napadač "tobdžija" Aleks Okslejd Čemberlen u 24. minutu.

U uvodnom meču pred novu sezonu Premijer lige ekipa Arsena Vengera došla je sasvim zasluženo do 14. pehara Superkupa Engleske.

Presudan detalj dogodio meča se na polovini prvog dela igre, kada je Čemberlen sa desne >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << strane, posle asistencije Tija Volkota, prevario Aspilikuetu i snažnim udarcem pogodio suprotno rašlje golmana Kurtoe.

Čelsi je u nastavku pokušao preko Ivanovića, Falkaa i Oskara da izjednači, ali je njihov doskorašnji saigrač i golman Petr Čeh bio nepremostiva prepreka.

Za londonski tim svih 90 minuta odigrali su srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović.

Možda će posle ovog duela najviše slaviti Venger jer je ostvario prvi trijumf protiv kolege sa klupe Čelsija Žozea Murinja posle 14 utakmica.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.