Pao i Neptunas, Zvezda nadomak top 16 faze

Izvor: RTS, 28.Nov.2014, 04:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda – Neptunas 79:62 (kraj). Sjajna predstava crveno-belih, naročito u drugom poluvremenu, za ubedljivu pobedu protiv litvanskog Neptunasa. Marjanović najbolji na meču, dobre partije Blažiča i Dženkinsa. Zvezda sve bliža plasmanu u top 16 fazu takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu ekipu Neptunasa sa 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15), u utakmici 7. kola D grupe Evrolige.
Crveno-beli su zabeležili četvrtu pobedu i napravili veliki korak ka plasmanu u Top 16 fazu, dok litvanski predstavnik ima skor do tri pobede i četiri poraza.

Ekipa trenera Dejana Radonjića narednu utakmicu igra 5. decembra na gostujućem terenu protiv Valensije.

Crveno-beli su zabeležili ubedljivu pobedu protiv nezgodnog Neptunasa, koji je već u prvom poluvremenu bio otpisan, ali se serijom od 19:0 vratio u život.

Ipak, Zvezda u nastavku nije dozvolila sebi da ponovi grešku iz prvog dela i na kraju stigla do ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji u crveno-belom timu bio je Boban Marjanović sa 24 poena, Blažič je dodao 19, a Mitrović 12. Na drugoj strani, jedini dvocifreni u ekipi Neptunasa bio je Gaulijus sa 18 poena.

Uoči meča u beogradskoj Kombank areni minutom ćutanja odata je pošta ubijenom navijaču Crvene zvezde Marku Ivkoviću, a pristalice srpskog kluba okačili su na tribinama veliki transparent sa Ivkovićevim imenom i fotografiju sa crnim florom iz poštovanja prema stradalom drugu.

Crvena zvezda: Vilijams 2, Rebić, Čvorović, Dangubić, Mitrović 12, Lazić 2, Blažič 19, Kalinić 8, Marjanović 24, Tejić, Dženkins 10, Cirbes 2.

Neptunas: Mazejka, Girdziunas 2, Nacius, Sinica 3, Dimša 9, Gailijus 18, Galdiakis 3, Šakur 5, Benson 4, Zavackas 8, Vasilijus 8, Butkevičijus.

Košarkaši Zvezde u nedelju dočekuju Partizan, dok narednu utakmicu u Evroligi igraju 5. decembra na gostovanju protiv Valensije.

Ovako je protekao meč u Kombank areni:

20.48 - Kraj, Crvena zvezda – Neptunas 79:62.

Crveno-beli su ostvarili novu, četvrtu pobedu u Evroligi i sada se nalaze nadomak plasmana u top 16 fazu Evrolige.

Marjanović najefikasniji sa 24 poena, Blažič je dodao 19, a Mitrović 12. Na drugoj strani, jedini dvocifreni u ekipi Neptunasa bio je Gaulijus sa 18 poena.

20.40 - Na sredini poslednje četvrtine Zvezda ima prednost od 75:54.

Sjajna predstava crveno-belih u drugom poluvremenu. Marjanović je nezaustavljiv, Blažič više nego dobar, pa su crveno-beli nadomak nove pobede u elitnom takmičenju.

20.27 - Posle tri odigrane četvrtine, Zvezda ponovo ima lepu prednost - 62:47.

Odlična igra crveno-belih u trećoj deonici, pre svega u odbrani. Gosti postigli samo 10 poena za tri četvrtine, pa Zvezda ponovo ima dvocifrenu prednost koju, nadamo se, neće ispustiti kao u prvom poluvremenu.

20.14 - Sredina je treće četvrtine, Zvezda vodi sa 47:39.

19.46 - Poluvreme, Crvena zvezda – Neptunas 35:37.

Neverovatnu seriju od čak 19:0 napravili su gosti, pa posle ubedljive prednosti crveno-belih Neptunas vodi na poluvremenu.

19.33 - Zvezda iz minuta u minut podiže svoju prednost, pa na sredini druge deonice vodi sa 33:18.

19.22 - Posle prve četvrtine, Zvezda ima prednost protiv Neptunasa od 22:14.

Crveno-beli su u jednom trenutku imali i 12 poena prednosti, ali su Litvanci uspeli u finišu četvrtine da vežu četiri poena i na prvi odmor odu sa jednocifrenim zaostatkom.

19.12 - Odličan početak crveno-belih, koji na sredini prve deonice imaju prednost od 14:8.

19.05 - Posle minuta tišine u čast nastradalog navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića, počeo je meč u Kombank areni.

18.55 - Nekoliko minuta ostalo je do početka meča između Crvene zvezde i Neptunasa.