Izvor: Mondo, 30.Jul.2014, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Naš fudbaler u ovim kvalifikacijama za Ligu šampiona teroriše sve što ima veze sa zelenom bojom, detelinom sa četiri lista, Irskom, Keltima...

Ove ovečeri, četvrti i peti gol Miroslava Radovića za Legiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona! Svih pet u mrežama "keltskih" timova.
Tri je dao u dvomeču sa irskim Sent Patrikom, a onda još dva u preokretu koji je poljski šampion napravio u prvom meču 3. kola protiv škotskog Seltika, ponosa svih Iraca.

Slavni klub iz Glazgova poveo je kao gost već u 8. minutu, ali je onda Radović sa dva gola pokrenuo Legiju, koja je do kraja samlela rivala - 4:1 (2:1).

Ex-Yu timovi Maribor i Dinamo Zagreb izvojevali su minimalne, ali jako važne pobede. Slovenci su do nje stigli u petom minutu nadoknade vremena, a "modri" vratili velikih 0:1 iz Danske, posle meča sa jakim Alborgom.

Burno je bilo u Azerbejdžanu, gde je Karabag pobedio Red Bul golom Rejnalda u 86. minutu - 2:1. Uz tri gola, "pala" su i tri crvena kartona, dva za domaći tim (Teli 42, Rejnaldo 88) i jedan za gostujući (Švlegler 34).

Steaua je dva puta vodila u Kazahstanu, protiv Aktobea, ali je na kraju ostala bez pobede - 2:2.

APOEL je, daleko na severu, za tri minuta nadoknadio prednost Helsinika od 2:0.