Šou Barse za punu mrežu Rome, Bavarci se igrali, Rajković primio četiri gola

Izvor: Blic, 25.Nov.2015, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone savladali su Romu sa neverovatnih 6:1 u okviru petog kola Lige šampiona. Bajern Minhen je pobedio Olimpijakos 4:0, a Čelsi je napunio mrežu našeg Predrga Rajkovića koji je odličnio branio u porazu Makabija sa 4:0

Grupa E: Šou Barse protiv Rome

Nakon El Klasika u kome su demolirli Real, fudbaleri katalonske ekipe krenuli su žustro da rešetaju i mrežu Rome.

Najpre je Luis Suarez doveo blaugranu u vođstvo u 15 minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da bi Lionel Mesi nekoliko minuta posle toga duplirao prednost. U finišu prvog poluvremena Suarez je uvećao prednost Barse.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku Barselone koja je do kraja napunila mrežu Rome.

Golovima Pikea i Mesija povećali su svoju prednost. U 77. minutu nakon penala koji je promašio Nejmar odbijenu loptu zakucao je u mrežu Adrijano. Džeko je imao priliku da postigne utešni pogodak za Romu, međutim udarac sa 11 metara odbranio mu je Ter Štengen. Ipak, bosanski reprezentativac se upisao u listu strelaca u nadoknadi vremena.

Grupa F: Silni Bajern deklasirao Olimpijakos, Arsenal još u igri

Bajern je već u devetom minutu stigao do prednosti preko Daglasa Koste i pokazao da je mnogo bolji rival od Olimpijakosa. Robert Levandovski duplirao je prednost Bavaraca dok je odmah zatim preko Tomasa Milera Bajern utrostručio prednost.

Drugo poluvreme bilo je mirnije, a Bajern je overio pobedu u 70. minutu pogotkom Kinslija Komana.

U drugom meču ove grupe Arsenal je savladao Dinamo Zgreb sa 3:0.

U veoma bitnom meču londonski tim se mučio sve do 29. minuta kada je Ozil na asistenciju Aleksisa Sančeza doveo svoj tim do prednosti. Taj pogodak kao da je dao krila domaćima pa je ovoga puta Sančez duplirao prednost.

U drugom delu igre Arsenal je nastavio da dominira pa je opet preko Sančeza, postavio konačan reuzltat i tako ostao u igri za plasman u osminu finala.

Grupa G: Rajković odlično branio, a primio četiri gola od Čelsija

Domaća ekipa otvorila je bolje meč sa dve velike šanse, ali su do prednosti ipak stigli gosti.

Nakon odbrane Rajkovića lopta se odbila do Kejhila koji je bio najbliži i ugurao je u mrežu. Ben Haim je zbog jednog grubog starta nad Dijegom Koštom dobio crveni karton, i tako otežao svojoj ekipi u nastavku meča.

Vilijan je još jednom, u drugom poluvremenu, pokazao kakav je masjtor kada je izvođenje prekida u pitanju. On je duplirao prednost plavaca u 73. minutu.

Samo nekoliko minuta kasnije Oskar iz neposredne blizine glavom matira Rajkovića.

Naš golman imao je sjajnih intervencija tokom meča, ali ipak je primio i četvrti pogodak, kada u nadoknadi vremena

Dinamo Kijev je savlado Porto na gostovanju sa 2:0

Gosti su prvi stigli do vođstva preko Andreja Jermolenka koji je postigao pogodak u 35. minutu iz penala.

Konačan rezultat je postavio Gonzales u 64. minutu.

Grupa H: Gent šokirao Lion za drugo mesto

Fudbaleri Genta savladali su Lion u Francuskoj i priredili veliko iznenađenje u ovoj grupi.

Fudbaleri Liona krenuli su od samog starta po pobedu koaj im je trebala u ovom meču, pa su već u sedmom minutu preko Felija stigli do prdnosti nad Gentom.

Gosti su preko Dejana Milićevića stigli do izjednačenja u 32. minutu nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca.

U poslednjim trenutcima meča gosti su preko Kulibalija došli do tri boda i tako zaposeli na drugo mesto tabele.